Jandarma Özel Harekat JÖH Alımı Yeni Dönemde Ne Zaman Yapılacak?

0
27
views
Son güncelleme

İçişleri Bakanlığı bünyesinde vazifelerine Türkiye’nin 81 şehrinin tamamında ve Suriye ile Kuzey Irak bölgelerinin bir kısmında devam etmekte olan Jandarma Özel Harekat JÖH tüm sınıflar için değişik rütbelerde askeri personel alımları asıllaştırmaktadır. Buna göre alım duyuruları Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanarak Jandarma ve Sahil Güvenlik Yüksekokulu aracılığı ile duyurulmakta ve adayların müracaatlarına açılmaktadır. Uzun bir zamandır Jandarma Özel Harekat JÖH alımı yapılmıyor. Peki JÖH alımı yeni yarıyılda hangi tarihte yapılacak? Resmi tarih duyuruldu mu?

Alım Tarihi Belirli Oldu Mu?

Jandarma Genel Komutanlığı geçtiğimiz yıl Mart ayında 20 bin şahsiyet uzman erbaş alımı bülteni yayımlamış ve alımların bir kısmının Jandarma Özel Harekat JÖH sınıfında olacağını duyurarak duyuruya lise, önlisans ve lisans mezunu Kamu Personeli Seçme İmtihanı KPSS’ye katılmış ya da katılmamış adaylar başvuru etmişti. Türkiye geneli yoğun rağbetlerin olduğu bültende hali hazırda bazı grupların neticeleri söylenmezken adaylar yeni yarıyıl bülteni merakla bekliyor fakat henüz tarih belirli olmadı.

KPSS Aranır Mı?

Geçen yılki 20 bin şahsiyet atama da 10 bin şahsiyet alımın Kamu Personeli Seçme İmtihanı KPSS’ye göre yapılmış kalan 10 bin şahsiyet alım ise Kamu Personeli Seçme İmtihanı KPSS’siz yapılmıştı. Yeni yarıyılda da eş bir sistemin olacağı varsayım edilmekte olup bu sefer KPSS’li adaylara daha çok kadronun verileceği ön görülüyor zira KPSS’ye giren adaylardan da çok rakamda rağbet olduğu söylenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here