Kadroya Geçen Taşerona Yüzde 21 Zam Verildi!

tarafından
60
Kadroya Geçen Taşerona Yüzde 21 Zam Verildi!

Gemlik Belediyesi’nde taşeron olarak çalışan emekçilerin kadroya geçmeleri sonrasında imza atılan iş sözleşmesi gereği emekçilere zam yapıldı. Buna göre Gemlik Belediyesi ve DİSK’e bağlı Genel İş sendikası arasında ilk sene için %21’lik zam kapsayan iki senelik kontrat imza atıldı. İki sene geçerli olacak olan uyuşmaya göre bayan kadrolu emekçiler 8 Mart Dünya Bayanlar Gününde izinli sayılacak ve 1 Mayıs Emekçi Bayramında ise kadrolu emekçiler ikramiye alacak. Kontratın öteki ayrıntıları ise şu şekilde.

Maaşa Yüzde 21 Zam

Gemlik Belediyesi ile sendika arasında imza atılan kontrat gereğince emekçilerin geçen sene aldıkları maaşa yüzde 21 oranında zam yansıtılacağı söylendi. Gemlik Belediye Başkanı Sertaslan, “Her biriniz ayrı ayrı daha iyisine layıksınız. Türkiye’nin ve Belediyenin içinde bulunduğu şartlar hepinizin bilindiği üzereyi, daha yüksek zam verip maaş ödeyemez gidişata düşmemek ismine zamları bu seviyede yakalamak zorunda kaldık. Haklarınızı helal edin” ifadeleri ile kontratı açıkladı.

GEMTAŞ İşçilerine de Zam Yolda

Başkan Sertaslan, ayrıca GEMTAŞ emekçilerine de gereken katkıyı sağlayacak kontratın temmuz ayında imza atacaklarını doğrularken, personelin ekonomik kasvetlerinin adım adım çözülmesine imkân sağlayacak bir oranda zam yapacaklarını söyledi.

Gemlik Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel İş sendikası arasında imza atılan bu uyuşma hakkında ise “Toplu iş sözleşmesi başta Gemlik Belediyesi olmak üzere tüm emekçi sınıfına hayırlı olsun diliyorum” ifadeleri ile kontratı imza attı.