Kahve Dünyası Personel Maaşları Ne Kadar?

tarafından
151
Kahve Dünyası Personel Maaşları Ne Kadar?

Türkiye’de kahve isteği gün geçtikçe çoğalıyor. Değişik kahve çeşitleri, kahveyi değişik içmek gitgide popüler hale geliyor. Bütün de bu noktada yurttaşlara, harcayıcılara kahve hizmeti sunan şirketler, markalar da alıcıların akınına uğruyor. Bu şirketler arasında Kahve Dünyası‘nın yıldızı son yarıyıllarda parladı. Ürün çeşitleri, nitelikli hizmet kavrayışı, tatlıları, gıdaları, dondurma çeşitleri ile öne çıkan Kahve Dünyası ehemmiyetli bir istihdam kapısı da oluşturdu. Bu sebeple şirkette çalışmak isteyenlerin rakamı arkasıydı. Peki Kahve Dünyası nedir? Kimin? Kahve dünyası çalışma koşulları ve çalışma saatleri 2020 nasıl? Kahve dünyası personel maaşları 2020 ne kadar?

Kahve Dünyası Nedir? Kimin?

İşletme 2004 senesinde İstanbul’da Eminönü’ye açtığı mağazayla faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye’de 34 kentte, yurt dışında ise İngiltere, Romanya, Kuveyt ve Suudi Arabistan’da olmak üzere toplam 200’den fazla mağaza ve 450’den fazla noktada harcayıcılara hizmet sunmaktadır. Kahve Dünyası markası Altınmarka Grubu adlı aile işletmeyi bünyesindedir. Alev Altınkılıç ve Birol Altınkılıç çifti tarafından geliştirilen marka bugün ülkenin en büyük kahve zinciri olmaya adaydır.

Kahve Dünyası Çalışma Koşulları ve Çalışma Saatleri 2020

İşletme günün her saati yoğundur. Bu sebeple çalışanlar iş yoğunluğuyla baş etmek zorundadır. Bu surattan çalışma koşullarının güç olduğunu söylemek olasıdır. Personeller günde vasati 8.5-9 saat çalışır. Bu vakit içerisinde yemek molası, gereksinim molası gibi müddetler de bulunur. Mağazalarda vardiya sistemi bulunur. Çalışanların hangi saatler aralığında mağazada olduğuna mağaza müdürü karar verir. Mağazalarda 6 gün çalışma ve 1 gün haftalık izin yapılır. Ayrıca 1 sene çalışan personellere 14+2 günlük senelik izin kullanmaya hak kazanır. Çalışanlar gün boyu ayakta çalışmakta ve buna bağlı olarak yorulmaktadır.

Kahve Dünyası Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

Kahve Dünyası 40’a yakın kentte onlarca mağaza açmıştır. Ayrıca yeni kentlerde yeni şubeler de açılmaktadır. Bu sebeple şirkette işe girmek isteyenler, işletme çalışanları ve alıcılar işletmenin maaş siyasetini merak etmektedir. Kahve Dünyası mağazalarında kasiyer, mağaza müdürü, barista, komi gibi değişik kadrolarda personeller çalışmaktadır. Bu personellere minimum ücret esasında ücret verilir. Kahve dünyası personel maaşları 2020 2 bin 324 TL etrafındadır. Kahve dünyasında kasiyerler, komiler, baristalar 2 bin 324 TL ortamında aylık ücret alır. Ayrıca çalışanlara yemek kartı ve yol dayanağı da verilmektedir. Şirkette zaferli olan çalışanlara, tecrübelilere, hizmet süresi fazla olanlara, mağaza mesulü olanlara 3-4 bin TL ortamında aylık verilmektedir.

Kahve Dünyası İş Bültenleri, Personel Alımı ve İş Müracaatı 2020

Şirkette işe girmeyi düşünenlerin Kahve Dünyası markasının internet sitesine girerek kariyer ve insan kaynakları kısmından iş bültenlerine müracaat yapması gerekmektedir. Ayrıca kariyer sitesi olarak faaliyet gösteren sitelerden de internetten üzerinden müracaat yapılabilir. Son olarak çalışmak istediğiniz mağazaya giderek elle müracaat yapabilir, iş müracaat formu doldurabilirsiniz. Müracaat Etiniz neticesinde müzakereye çağrılır ve süreç pozitif sonuçlanırsa işe alınırsınız.