Kamuya 151 Sözleşmeli Personel Alınacak! Hangi Kurumlar Alım Yapıyor?

tarafından
59
Kamuya 151 Sözleşmeli Personel Alınacak! Hangi Kurumlar Alım Yapıyor?

Şubat ayının ilk haftasını geride vazgeçerken hem DPB üzerinden yayınlanan duyurularda değişik kamu müessese ve kuruluşlarına değişik alanlarda istihdam etmek üzere kamu personeli alımı yapılacaktır. Hem KPSS A hem de KPSS B grubuna ait olan bültenler ile değişik kadrolarda kontratlı personel alımı reelleştirilecektir. Buna göre bu personeli alımı yapacak olan kamu müesseselerinin duyurularına ait kadrolar ve bültenlere ait ayrıntılar haberimizin devamında yer almaktadır.

DPB’de Yayınlanan Bültenler

Devlet Personel Başkanlığı’nda bugün yayınlanan duyurularda kamuya personel alımıyapılacağı söylendi. Yapılacak olan bu alımlarda 8 müessese alım yapacak olup bunlar arasında Türk Denklik Müesseseyi, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Ticaret Bakanlığı, Ufak ve Orta Ölçekli Şirketleri Geliştirme ve Destekleme Yöneti Başkanlığı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Adalet Bakanlığı şeklidedir.

İlgili bültenlere erişmek ve müracaat yapmak için //kamuilan.dpb.gov.tr adresi üzerinden yanda bulunan oturumdan bülten cinsini seçerek ulaşım sağlamak mümkündür.

Türk Denklik Müesseseyi

Dışişleri Bakanlığı fotoğrafı internet sitesi üzerinden söylenen duyuruya göre 27 personel alımı kadrolarından uzman dayanakçısı kadrosunda 17, yönetimsel personel kadrosunda ise 10 birey istihdam edilecek.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü

Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanlığına bağlı olan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki personel lüzumunu karşılamak üzere 657 Saylı Devlet Memurları yasanın 4. maddesi B fıkrasında göre kontratlı olarak çalıştırılacak Mühendis alımı yapılacak.

Ticaret Bakanlığı

22 Ocak 2020 tarihli yayımlanmış olan duyuruya göre Ticaret Bakanlığı bünyesindeki yetersizliği karşılamak üzere personel alımı yapacağını bülten etti. Yayımlanmış olan duyuruya göre 22 karakter boş kadro ile kontratlı kamu personeli alınacak olup müracaat süreci şubat ayında başlayacaktır.