Kamuya Çevre Görevlisi Alımı Yapılacak! Yeni Kadroya Hangi Bölümler, Kimler başvuru Yapabilir?

0
41
views
Son güncelleme

Kamuya alımı yapılması beklenen Etraf Misyonlusu kadrosu için 2019 senesinde yayınlanan Etraf Yönetimi Hizmetleri Hakkında İdaremelik yönünde Etraf ve Kentçilik Bakanlığı tarafında ilk alım imtihanı yayınlanacak olup bu imtihana girmek için adayların alakalı lisans kısımlarından mezun olması gerekmektedir. Alıma ve kadroya ait bilgiler ise haberimizin devamında yer alıyor.

Bakanlık İmtihan İlanı Yayınladı

Etraf ve Kentçilik Bakanlığı tarafından yayınlanan imtihan bülteninde imtihana etraf mühendislerinin yanı gizeme, Üniversitelerin mühendislik kısımlarından veya fen fakülteleri ve fen edebiyat fakültelerinin fizik, kimya, biyoloji, biyokimya, jeoloji kısımlarından veya baytarlık fakültelerinden mezun olanlar müracaat yapabilecek.

Etraf Misyonlusu Kimdir, Ne İş Yapar?

Etraf misyonlusu Bakanlığın tarifi ile “faaliyetleri neticeyi etraf lekeliliğine neden olan ve/veya neden olabilecek ve Etraf Yasayı ve bu Yasaya katlanılarak yürürlüğe konulan tertip etmeler uyarınca teftişe tâbi kuruluşların faaliyetlerinin mevzuata uygunluğunu, alınan ihtiyatların tesirli olarak uygulanıp uygulanmadığını değerlendiren, kuruluş içi senelik teftiş programları tertip eden” görevlidir.

İmtihana Başvuru

İmtihana ait ayrıntılar ise şu şekildedir.

Etraf misyonlusu dokümanı almak isteyen şahıslar etraf misyonlusu imtihanına girmek zorundadır.Üniversitelerin mühendislik kısımlarından veya fen/fen-edebiyat fakültelerinin fizik, kimya, biyoloji, biyokimya, jeoloji kısımlarından veya baytar fakültelerinden mezun olanlar esas etraf bilimleri ve etraf mevzuatı mevzusunda yapılacak imtihana katılmak zorundadırlar.Sınavda 100 surat üzerinden 70 yetmiş ve üzeri puan alanlar zaferli sayılır ve etraf misyonlusu evrakını almaya hak kazanır.Etraf misyonlusu imtihan neticeleri bülten edildiği tarihten itibaren bir sene geçerlidir.İmtihan müracaatlarında Bakanlıkça yapılan veya yaptırılan esas etraf bilimleri ve etraf mevzuatı meyline katılım dokümanı sunulur.

Etraf Misyonlusu Aday Eğitimi; 16-17-18-19-20 Mart 2020 tarihlerinde Bakanlığımız Konferans Salonunda Mustafa Kemal Semti Eskişehir Devlet Yolu Dumlupınar Bulvarı 9. kilometre. No: 278 Çankaya / Ankara düzenlenecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here