Kamuya Şubat Ayında 12 Bin 790 Memur Personel ve Asker Alımı Yapılıyor!

0
26
views
Son güncelleme

Şubat ayı içerisinde kamuya yeni memur personel ve asker alımı bültenleri yayımlandı. Yayımlanmış olan bültenlere göre kamuya 12 bin 790 karakter kadro ile personel alımı yapılacağı bildirdi. Alımlar Bakanlıklar, kamu Müesseseleri, Kamu kuruluşları ve askeri komutanlıklar tarafından yapılacak.

İşin Olsa takımı olarak sizler için özel olarak hazırlamış olduğumuz bu haberimizde müracaatları devam eden kamu bültenleri hakkında ayrıntıları aktaracağız.

KPSS’Lİ KPSS’SİZ ALIMLAR VAR!

Kamuya yayımlanmmış olan bültenlere göre adaylardan bazı kadrolar için Kamu Personeli Seçme İmtihanından en az 50 puan almış olmak koşulu aranıyorken bazı kadrolar için KPSS koşulu aranmıyor. KPSS puanı ile alım yapılan kadrolar için lise mezunlarından KPSSP94, Ön Lisans mezunlarından KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan cinsinden puan almış olmak koşulu aranacak.

ALIM YAPACAK MÜESSESELER VE AYRINTILARI:

Sağlık Bakanlığı: Sağlık Bakanlığı bünyesine 8 bin 844 karakter boş kadro ile değişik alanlarda alım yapacağını bildirdi. Bu kapsamda alımlar Biyolog, Çocuk Gelişimci, Dil ve Konuşma Terapisti, Diyetisyen, Ebe, Fizyoterapist, Hemşire, İş ve Uğraşı Terapisti, Odyolog, Osikolog, Sağlık Fizikçisi, Sosyal Çalışmacı ve Sağlık teknikeri kadrolarona alım yapılacak. Alımlar ÖSYM üzerinden 2020 KPSS/4 kapsamında yapılacak.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Yüksekokulu:  Jandarma Genel Komutanlığı 3550 karakter kadro ile, Jandarma alanında 2.947, 126 Personel, 72 İkmal, 13 Maliye, 40 Uçak/Helikopter Teknisyeni, 52 İstihkam, 120 Bakım, 120 Muhabere, 60 Sağlık Muvazzaf alımı yapılacak. Sahil Güvenlik Komutanlığı ise, 80 Güverte, 30 Makine, 5 Güverte Kurbağaadam, 15 İkmal, 15 Uçak Bakım, 10 Balaka Teknolojileri, 10 erkek 10 bayan Yönetimsel alanında olmak üzere toplamda 175 astsubay alımı yapılacak.

BAKA: Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı bünyesine 10 karakter boş kadro ile 1 İç Denetçi, 7 Uzman Personel ve 2 Destek Personeli alımı yapacak. Alımlarda hem KPSS ile Hemde KPSS olmadan yapılacak olup laflı müzakere sistemi uygulanacaktır.

Sağlık Bakanlığı: Bakanlık Merkez teşkilatına 24 karakter boş kadrosu ile genel yönet hizmerleri sınıfında uzman yardımcısı alacak. Adaylardan bu bağlamda KPSS koşulu aranacak.

DOKA: Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı bünyesine 8 karakter boş kadro ile, seyehat maniyi olmayan 6 Uzman, 1 hukuk Müşaviri ve 1 İç Denetçi alımı reelleştirecek.

Ticaret Bakanlığı: Bakanlık kontratlı bilişim personeli alanında 22 karakter kadro ile alım yapacağını bildirdi. Adaylardan KPSSP3 puan cinsinden en az 70 puan almış olmak koşulu aranacak ve yanı gizeme Yabancı Dil Sınavı şartıda arz edilecek.

Milli Savunma Bakanlığı: MSB 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B kapsamında sözleşmeli olarak Üniversitelerin ”Bilgi ve Belge Yönetimi” lisans programından mezun olmak şartı ile Ankara ilinde 9 kişilik boş kadro ile Arşiv Uzmanı alımı yapacağını bildirdi.

Akıncılar Belediyesi: Akıncılar Belediyesi Kamu Personeli Seçme Sınavı puanına göre alım yapacağını bildirdi. Bu yönde Genel İdare Hizmetleri sınıfında Kadın veya Erkek adaylar arasından olmak üzere memur alımı yapılacağı bildirdi. 3 memur alımı yapılacak olup adaylardan KPSS den en az 50 puan almışolmak şartı aranacak.

Merkez Bankası: Merkez Bankası Ankara ve İtanbul illerinde bulunan Bilişim Teknolojileri genel Müdürlüğüne Tam Zamanlı / Kadrolu olarak 25 kişilik boşluk ile Bilgisayar Mühendisi alımı yapılacağını bildirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü: EGM iki farklı pozisyonda alım yapacak. Alımlar KPSS puanı ile Aşçı alanında yapılacak. KPSS şartı olmadan ise Pilot alımı yapılacak. Aşçı kadrosu için ise adayların KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gereklidir.

3 Üniversite: Yayımlanan ilanlara göre, Erciyes Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler üniversitei toplamda 25 personel alacaklar. Alımlar sağlık personeli alanlarında yapılacak.

Aile Bakanlığı: Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yüksek maaş ile bünyesine 16 kişilik kadro ile Takım Lideri, Kıdemli Muhasebeci, Mühendis, İhale Görevlisi, Muhasebeci Asistanı ve Proje Asistanı kadrolarına alım yapılacak. Alımlar KPSS şartı olmadan yapılacaktır.

EÜAŞ: Elektrik üretim aş 20 kişilik boş kadrosu ile bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Büro Personeli kadrosuna alım yapacak. Bu kapsamda adayların Engelli ve Eski Hükümlü statüsüne sahip olmaları gereklidir.

Tarım Bakanlığı: Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmadan 2020 yılı personel alımı yapılacağını bildirdi. Bu yönde sözleşmeli personel pozisyon unvanlarından 4/B sözleşmeli statüsünde “1 Bir Sözleşmeli Pilot ve 1 Bir Uçak Bakım Kontrol Makinisti” alımı yapacak.

Sivas Belediyesi: Sivas belediyesi erkek kadın adaylar içerisinden 67 kişilik boş kadro ile itfaiye eri alımı yapacağını bildirdi. Alımlar KPSS en az 60 puana göre yapılacak olup lise ve ön lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here