Korona Virüsü Belirtileri Nelerdir, Nasıl Bir Hastalıktır? Nasıl Korunulur?

tarafından
69
Korona Virüsü Belirtileri Nelerdir, Nasıl Bir Hastalıktır? Nasıl Korunulur?

Çin Ulus Cumhuriyetinin Wuhan kentinde ortaya çıkan ve şu anda tüm dünyanın dikkat ile takip ettiği büyümelerden yer almakta olan korona virüsü neredeyse ülkelerin büyük bir kısmına bulaştı. Korona virüsünün görülmediği ülkelerin rakamı her geçen gün eksilirken şu anda fotoğrafı kaynaklardan alınan bilgiye göre Türkiye’de de henüz korona virüsüne tesadüfülmedi. Peki korona virüsünden nasıl korunulur, korona virüsü bulguları nedir, korona virüsü nasıl bir hastalıktır?

Bu Bulgulara Dikkat!

Korona virüsünde ateş, boğaz sızısı, öksürük, ishal kimilerinde dikkat sürüklüyor. Başka Bir Deyişle korona virüsü hastalığında ilk bulgular bunlardır. Şayet sizler de yakın zamanda bunlardan birisi olduysa ya da şu anda varsa dikkatli olmanızda fayda vardır. Peki bu virüsün iyileşme aşaması nasıl oluyor, nasıl korunacağız?

Nasıl Korunulur?

Virüs ağız ve burundan bulaşmaktadır. Bu surattan etrafınızda öksüren, grip olan ya da hapşuran bir şahıs varsa olası olduğunca görüşmemeniz öneri edilmekte olup elinizi netlikle ağınıza, burnunuza ve gözünüze lekeli bir biçimde götürmeyiniz. Ellerinizi arındıktan sonra burun, ağız, göz, kulak vb. gibi yerlerinize dokunabilirsiniz.

Şu an için korona virüsünün her hangi bir çözümü bulunamadı. Virüs solunum yollarından bulaşıyor ve daha sonrasında bedene yerleşerek bireyin bünyesini cılız düşürüyor. Düşük seviyede bulaşılan hastalık basit atlatılıyor fakat orta ya da ileri derecede bulaşılan korona virüsünün kesinlikle sağlık kurumunda rehabilitasyon edilmesi gerekmektedir.