KPSS 2020/4 Memur Alımı AÇSHB ve Resmi Gazete’de Yayımlandı! Süreç Başlıyor

0
33
views
Son güncelleme

On Binlerce personel adayının beklediği bülten yayımlandı. ÖSYM tarafından yayımlanan seçim rehberinin ardından Sıhhat Bakanlığı personel alımı duyuruyu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı fotoğrafı bülten sitesi üzerinde de yayımlandı. Sıhhat Personeli alımı için süreç cuma günü başlıyor. Peki AÇSHB üzerinde yayımlanan ilanın ayrıntıları nedir?

İLANIN AYRINTILARI:

Türkiye Cumhuriyeti Sıhhat Bakanlığı taşra teşkilatındaki personel noksanlığını karşılamak üzere kontratlı olarak memur personel alımı yapılacağını bildirdi. Alımlar, 657 rakamlı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin B fıkrası ile 663 rakamlı Kanun Kararında Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında yapılacak. Ayrıca bu istikamette adaylardan KPSS koşulu aranıyor.

Bu kapsamda Sıhhat Bakanlığı kontratlı personel alımları Kamu Personel Seçme İmtihanı KPSS neticesine göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans seviyelerinde toplam 8.844 kontratlı sıhhat personeli alınacaktır.

KİMLER SEÇİM YAPABİLECEK?

Sıhhat Bakanlığı 20204 kapsamında 8 bin 844 personel alımına en az lise mezunu olan adaylar müracaat yapabilecekler. Bu istikamette ortaöğretim, Ön Lisans ve Lisans kapsamında yapılacak alımlara, 657 Rakamlı Devlet memurları yasanın 48. maddesindeki kaliteleri taşıyan adaylar, 65 yaşından büyük olmayan adaylar, misyonunu yapmasına mani olabilecek sıhhat meseleyi olmayan adaylar müracaat yapabilecekler.

SEÇİM SÜRECİ BAŞLIYOR!

Bakanlığa 8 bin 844 personel alımı seçim süreci 14 Şubat 2020 tarihinde başlayacak olup en geç 20 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir. Bu kapsamda adaylar seçimlerini, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve parolasını girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sıhhat Bakanlığına posta yoluyla sevk edilen veya elden verilen seçim listeleri geçerli olmayacaktır.

Ancak, Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ve Sıhhat Fizikçisi pozisyonlarında seçim yapmak isteyen ve alakalı alanlarda lisansüstü YALNIZCA YÜKSEK LİSANS VEYA HEKİME PROGRAMLARINDA öğrenim görmüş adayların, 18 Şubat 2020 tarihinde saat 17.00’ye kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı-Çalışma Genel Müdürlüğünün Ek Hizmet Binasına GMK Bulvarı No:6 Kat:2 Kızılay/ANKARA bizzat müracaat yapmaları gerekmektedir.

FOTOĞRAFI GAZETE’DE KADRO DAĞILIMI YAYIMLANDI!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here