KPSS Koşulu Olmadan Astsubay Alımı Yapılıyor!

0
28
views
Son güncelleme

İçişleri Bakanlığı bünyesinde misyonlarını Türkiye’nin tüm denizlerinde ve ehemmiyetli göllerinde devam ettirmekte olan Sahil Güvenlik Komutanlığı sarihlerine göre uzman erbaş, astsubay ve subay alımları reelleştirmekte olup alakalı müessese genel olarak yayımlamış olduğu duyurularında Kamu Personeli Seçme İmtihanı KPSS aramamakta yerine beceri dokümanları aramaktadır. Geçtiğimiz günlerde kuruluştan yapılan söyleme de Sahil Güvenlik Komutanlığının Kamu Personeli Seçme İmtihanı KPSS koşulu olmadan astsubay alımı yapacağı belirtildi. Peki Sahil güvenlik Komutanlığının astsubay alımı bültenine nasıl başvuru edilebilir, astsubay alımında aranan koşullar nelerdir?

Kadrolar Nelerdir?

Yönetimsel Erkek 10 birey ve Kadın 10 birey İş Yüksek Mekteplerin; Ofis Hizmetleri ve Sekreterlik, Ofis Hizmetleri ve İdareyici Asistanlığı, Ofis Yönetimi, Ofis Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Yönetimi ve İdareyici Asistanlığı, Hukuk Ofis Yönetimi ve Sekreterliği veya Adalet ön lisans kısımlarından mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek gidişatta olmak.

Güverte Erkek 80 birey İş Yüksek Mekteplerin; Deniz Eriştirme ve Firma veya Güverte ön lisans kısımlarından mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek gidişatta olmak.

Makine Erkek 30 birey İş Yüksek Mekteplerin; Gemi Cihazları Firma ön lisans kısmından mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek gidişatta olmak.

Güverte Kurbağa adam Erkek 5 birey İş Yüksek Mekteplerin; Sualtı Teknolojisi ön lisans kısmından mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek gidişatta olmak.

İkmal Erkek 15 birey İş Yüksek Mekteplerin; Lojistik, Lojistik Yönetimi veya Maliye ön lisans kısımlarından mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek gidişatta olmak.

Uçak Bakım Erkek 15 birey İş Yüksek Mekteplerin; Uçak Gövde-Motor, Uçak Motoru, Uçak Gövdesi veya Uçak Teknolojisi ön lisans kısmından mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek gidişatta olmak.

Bilgi Teknolojileri Erkek 10 birey İş Yüksek Mekteplerin; Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı Programı, Bilgisayar Teknikerliği ve Programlama, Bilgisayar Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama veya Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama ön lisans kısımlarından mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek gidişatta olmak.

Yukarıda belirtilen kadrolar Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından aranmakta olup adayların alakalı kadrolara başvuru edebilmesi için bu kısımlardan mezun olması gerekmektedir. Başvuru etmek isteyen adayların 27 yaşını tamamlamamış olmaları gerekmekte olup müracaatlar 21 Şubat’a kadar Sahil Güvenlik Komutanlığının fotoğrafı müracaat sayfası üzerinden yapılmaktadır. Adayların bu tarihe kadar müracaatlarını yapması gerekmekte olup bazı kadrolar için KPSS koşulunun da arandığı belirtilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here