Lise Mezunu ve Öğrencisi İçin Subay Alımı Başvuruları Sürüyor!

0
27
views
Son güncelleme

Ulusal Korunma Bakanlığına bağlı Türk Silahlı Güçlerinin tüm güç komutanlıkları nitelikli askeri personel lüzumlarının büyük bir kısmını artık Ulusal Korunma Üniversitesi MSÜ tarafından karşılamaktadır. Askeri personel olarak vatana hizmet vermek isteyen adaylar Ulusal Korunma Üniversitesi MSÜ tarafından açılan imtihanlara katılmalı ve olabildiğince yüksek puan alması gerekmektedir. Buna göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı ile MSÜ subay alımı müracaatları Ocak ayı itibari ile bşalamıştı. Şu anda hali hazırda müracaatlar devam et olup adaylar müracaatlarını yapabiliyor.

10 ŞUBATTA MÜRACAATLAR BİTİYOR

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı ile lise mezunu ya da lise talebesi olan adaylar Ulusal Korunma Üniversitesi MSÜ’nün açmış olduğu imtihan müracaatına Aday Harekâtları Sistemi üzerinden başvuru etmesi gerekmektedir. Müracaatlar Ocak ayında başladı ve 10 Şubat tarihine kadar devam edecek olup başvuru yapmak isteyen adayların 50 TL’lik imtihan parasını da yatırması gerekmektedir.

İmtihan fiyatını yatıran ve müracaatları onaylanan adaylar Ulusal Korunma Üniversitesi tarafından berlirlenecek gün, saat ve tarihlerde yeniden tanımlanacak olan kentlerde yazılı, laflı, spor, röportaj gibi adımlara katılacak ve tüm adımlardan galibiyetli olarak olabildiğince yüksek puan almaya çalışacak. Yüksek puan alan adayların müracaatları kabul edilecek ve MSÜ bünyesinde kazandığı sınıfa göre eğitim gördükten soran sahaya sevk edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here