Maden Mühendisi Maaşları | Mühendis Maaşları

tarafından
82
Maden Mühendisi Maaşları | Mühendis Maaşları

2020 Maden Mühendisi Maaşları

Maden Mühendisliği

Ülkemizde ve dünyada bir hayli rakamda maden bulunmaktadır. Son zamanlarda büyüyen teknoloji sayesinde bu madenlerin çıkarılması ve işlenmesi daha pratik hale gelmiştir. Ancak bakıldığında, her iş ve projede olduğu gibi maden çıkarılmasında da bir idareye gereksinim bulunmaktadır. Talebelerin sıkça seçim ettiği ve geleceğin en çok yakalanan işi olarak gördüğü maden mühendisliği, taban puanları ve iş imkânları sayesinde talebelerin alaka odağı olmuştur. Maden mühendisleri ne iş yapar diye inceleyen gençler, net bir bilgi sahibi olamamaktadır. Peki, bütün olarak maden mühendisliği nedir?

Maden Mühendisliği Nedir?

Maden mühendisliğini kısaca belirlemek gerekirse; maden sahalarındaki tüm raporlama ve güvenlik işlerinden mesul bireylerdir. Bu şahısların esas emel ve misyonları kömür, çakıl veya öbür maddelerin nereden çıkarılabileceğini araştırma içerisine girmektir. Bunun dışında şirketin senelik kazanç parasal raporlarını çıkarmak, gereken teçhizat ve ekipmanların yanı gizeme emekçi gereksinimlerini tanımlamaktır. En ehemmiyetli misyonlarından biri ise madende çalışan şahısların güvenlik ve sıhhat vaziyetlerini iyi inceleme etmek, gereken tüm lüzumların karşılanmasını sağlamaktır. Maden mühendisliği kısmı tamamlayan bireyler genellikle bu esas alanlar içerisinde çalışmaktadır.

Maden Mühendisi Nasıl Olunur?

Elbette her iş gibi maden mühendisi olmak için de muhakkak koşullar bulunmaktadır. Bireyin ruhen ve bedenen böyle bir işe hazır olmasının yanı gizeme üniversitelerin 4 senelik eğitim veren mühendislik fakültelerinden mezun olmak zorunludur. Maden mühendisi nasıl olunur diye inceler iken yukarıyada yazmış olduğumuz vazifelerin yanı gizeme bu işi canla başla icra edebileceğinizden emin olmanız gerekmektedir. Maden mühendisliği kısmı sizlere sadece çalışmak için lüzumlu olan bilgi ve ehliyeti verir. Geriye kalan tüm misyon ve mükelleflikler sizlere ait olmaktadır. Genel olarak maden mühendisliği bunlara gereksinim duymaktadır.

Maden Mühendisi Maaşları ne kadar?

Maden Mühendisi Maaşları ne kadar? Maden Mühendisi Maaşları çalışma koşulları, çalışan yorumları ve maaşı;

Maden Mühendisi Kamu Maaşları

2020 seneyi 7/2 derecesine sahip, bekar bir mühendisin tazminatsız aldığı net maaş; 5,390TL

Maden Mühendisi Özel Sektör Maaşları

2020 seneyi Özel sektörde hizmetini sürdüren Maden Mühendisi vasati maaşı; 2500 – 6550 TL