Mart Ayı TYP İlanları Açıklandı! 2 Kamu Kurumuna 150 Personel Alınacak!

0
23
views
Son güncelleme

Kamu müesseselerine personel istihdam biçimlerinden bir tanesi olan Cemiyet Bereketine Programları duyuruları ne zaman söyleneceği merak ediliyordu. Mart ayı TYP alım duyuruları söylendi. Buna göre 2 kamu müesseseyi sağlık kurumu ile Üniversiteye 150 personel alımı yapılacağı müjdesini arkasında bülten ayrıntıları şu biçimde olacak.

150 PERSONEL ALIMI;

Hatay şehrinde söylenen Typ alımında adayların etraf pakliği uygulama alanında istihdam edilecekler. Buna göre Hatay Merkez ile Hatay Antakya ilçelerinde iki değişik bülten söylendi. Bu duyurulardan bir tanesinde Şehir sıhhat Müdürlüğü müessesesinde görevlendirilecek. Katılımcı rakamı 135 olarak söylendi. Müracaatlar 28 Şubat tarihi ile 3 Mart 2020 tarihleri arasında alınacak. Öteki yandan Adaylar 180 gün istihdam edilecekler. 9 Mart 2020 tarihinde misyona başlayıp 07/09/2020 tarihlerinde istihdam edilecekler.

Hatay Antakya ilçesinde Mustafa Kemal Üniversitesine alınacak olan TYP personelleri etraf pakliği uygulama alanında istihdam edilecekler. Buna göre liste usulü ile tanımlanacak olan misyonlular, 9 mart 2020 tarihinde misyona başlayan Typ personelleri 07/09/2020 tarihine kadar istihdam edilecekler. Buna göre müracaatlar 3 Mart 2020 tarihinde son bulacak.

TYP alımlarına müracaat yapabilmek için genel koşullardan bir tanesi 18 yaşını doldurmuş olmak, rastgele bir örgün öğrenime devam etmiyor olmak, emekli ya da malul aylığı almıyor olmak gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here