Meclise 195 Memur Alımında Son Hafta! Şartlar Nedir? Sonuçlar Ne Zaman?

0
19
views
Son güncelleme

Türkiye Büyük Halk Meclisi bünyesindeki personel beceriksizliğini karşılamak üzere değişik pozisyonlarda alım yapacak. Ocak ayında yayımlanmış olan bültene göre Türkiye Büyük Millet Meclisi 195 memur personel alımı müracaatları 29 Ocak 2020 tarihinde başlamıştı ve artık sona ermektedir. henüz müracaat yapmamış olan adaylar için bir defa daha duyurunun ayrıntılarını sizlerle paylaşacağız.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Meclise 2020 seneyi için 195 memur personel alımı yapılacağı belirtildi. Bu doğrultuda alımlar, Ankara, İstanbul, Yalova şehirlerinde yapılacak. 195 şahsiyet boş kadro şehirse ise, 42 Aşçı, 5 Bahçıvan, 18 Bulaşıkçı, 17 Çayçı ve garson, 48 Garson, 42 Hizmetli, 6 Pastacı, 14 Memur ve 5 Görsel Tasarımcı pozisyonlarında alım yapılacak.

KİMLER MÜRACAAT YAPABİLECEK?

Türkiye Büyük Miller Meclisi 195 memur personel alımı duyurusuna müracaat koşullarını taşıyan, Erkek veya Kadın adaylar müracaat yapabilecekler. Ayrıca alımlar en az lise mezunu kapsamında yapılacak olup Ön Lisans ve Lisans mezunlarının’da müracaat yapabilecek.

GENEL MÜRACAAT KOŞULLARI NEDİR?

Türkiye Büyük Millet Meclisi adaylardan genel olarak, 657 Rakamlı Devlet memurları yasanın 48 maddesindeki kaliteler kapsamında, Türkiye cumhuriyeti yurttaşı olmak, Kamu haklarından yoksun olmamak, Görevini yapmasına mani olabilecek rastgele bir sıhhat meseleyi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından pozitif netice alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile alakası olmamak, Rastgele bir kabahat kararlılığı olmamak, Rastgele bir sosyal güvenlik müessesesinden yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gibi kaliteler aranacak.

ÖZEL MÜRACAAT KOŞULLARI NEDİR?

Adaylardan pozisyonuna göre özel müracaat koşulları arz ediliyor. Bu kapsamda adayların ÖSYM tarafından 2018 veya 2019 senelerinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme İmtihanından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan cinsinden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

MÜRACAATLAR BU HAFTA SONA ERİYOR!

Türkiye Büyük Millet Meclisi memur personel alımı müracaatları 29 Ocak 2020 tarihinde başlamış olup en geç 14 Şubat 2020 tarihine kadar asıllaştırmaları zorunludur. Bu kapsamda, Müracaatlar, www.turkiye.gov.tr/türkiye büyük millet meclisi-baskanligi internet adresi üzerinden elektronik civarda yapılacak olup bizzat veya posta yolu ile yapılacak müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

NETİCELER NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İmtihanın yazılı evresi için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca ÖSYM 2018-2019 senelerinde reelleştirilen Kamu Personel Seçme İmtihanlarının KPSS neticeleri temel alınacaktır. Kadro unvanlarına göre KPSS’den azami puan alan adaydan başlanarak duyurulan kadroların üç katı aday son sıradaki adayla aynı puana sahip olan öteki adaylar dâhil laflı imtihana veya uygulama imtihanına alınacaktır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi KPSS sıralaması yaptıktan sonra ay sonuna kadar müracaat neticelerinin söylenmesi beklenmektedir.

MÜRACAAT KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here