MediaMarkt Personel Maaşları Ne Kadar?

tarafından
263
MediaMarkt Personel Maaşları Ne Kadar?

Teknoloji yaşamımızın her noktasına nüfuz etti. 7’den 70’e milyonlarca şahıs teknoloji ve teknolojik aletlerle tanıştı hatta kaynaştı. Herkesin elinde telefon, her odada bir televizyon, çocukların elinde tablet, büyüklerin elinde kumanda bulunuyor. Milyonlarca şahıs her gün teknolojik mahsul alıyor veya alma tasarıları kuruyor. Bu sebeple teknolojik mahsuller satan mağazalara büyük önemseniyor. Türkiye’de yurttaşların bu gereksinimlerini karşılayan işletmelerin başında MediaMarkt işletmesi gelmektedir. Suratlarca mağazası, binlerce mahsulü ile öne çıkan firma ehemmiyetli bir istihdam kapısıdır. Peki MediaMarkt nedir? Kimin? MediaMarkt personel maaşları 2020 ne kadar?

MediaMarkt Nedir? Kimin?

MediaMarkt işletmesi, elektronik ve teknolojik mahsullerle bunlara bağlı yan mahsulleri satan bir firmadır. 1979 senesinde Almanya’da kurulan firma seneler içinde ehemmiyetli miktarda gelişmeyi muvaffak olmuştur. Günümüzde tüm dünyada 1000’i aşkın mağaza şke 20’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. 30 milyar Euro’ya yakın cirosu bulunan işletmenin bünyesinde 100 bine yakın personel istihdam edilmektedir. Türkiye’de ilk mağazasını 2007’de açan firma kısa vakitte öteki kentlerde de şubeleşmiş ve suratlarca insana iş fırsatı vermiştir.

MediaMarkt Çalışma Koşulları ve Çalışma Saatleri 2020

Firma Türkiye’nin en büyük teknoloji ve elektronik mahsuller satan işletmelerinin başında gelmektedir. Hemen hemen her megakentte şubesi bulunan şirkette çalışma koşulları güçlüdür. Zira her gün mağazalara binlerce şahıs akın eder Çalışanlar saatlerce ayakta çalışır ve alıcıların sonu gelmeyen suallerine yanıt verir. Ayrıca mağaza ve mahsul güvenliği, reyon kumpası, mağaza pakliği, alıcı ilişkileri gibi mevzularla ilgilenirler. Şirkette günlük çalışma saati vasati 9 saat olarak uygulanır. Personeller bu vaktin içerisinde yemek molasına çıkarlar, çay, lüzum ve tuvalet molası gibi molalara çıkabilirler. Mağazalarda vardiya sistemi bulunur. Kimin hangi saatlerde çalışacağına mağaza müdürü karar verir.

MediaMarkt Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

İşletmenin maaş siyasetinin merkezinde minimum ücret bulunmaktadır. MediaMarkt satış misyonluları, kasiyerleri, personelleri vasati 2 bin 324 TL maaş almaktadır. Yeni başlayan MediaMarkt personeli maaşı 2020 2 bin 324 TL’dir. Mağaza müdürü olarak çalışan personeller ise 4-5 bin TL etrafında aylık alır. Ayrıca personellere 500 TL etrafında ebediye yüklü olan yemek kartı, yol ücreti olanağı da sunulur. Üstelik mağazalarda prim yerine geçebilecek ikramiye sistemi de bulunur. İşletme beynelmilel arenada faaliyet gösterdiği için beynelmilel hukuka uygun hareket eder. Sendikalaşmaya izin veren firma her 3 ayda 1 çalışanlara maaşlarının 3’te 1’i oranında ikramiye verir. Yakacak dayanağı, mektep dayanağı gibi ücretler de verilir.

MediaMarkt İş Bültenleri, Personel Alımı ve İş Başvurusu

İşletmenin iyi koşulları sebebiyle binlerce şahıs MediaMarkt bünyesinde çalışmak istemektedir. Bu kapsamda iş müracaatında bulunmak için müracaat yapılacak ilk adres işletmenin fotoğrafı internet sitesidir. Sitedeki kariyer ve insan kaynakları kısımlarından operasyon yapılabilir. Ayrıca kariyer sitelerinden de iş bültenlerini takip edebilir ve özgeçmiş oluşturarak müracaat yapabilirsiniz. Ayrıca mağazalara giderek elle müracaat yapmanız da olasıdır.