Memurlara Temmuz Ayında Yüzde Kaç Zam Verilecek

tarafından
43
Memurlara Temmuz Ayında Yüzde Kaç Zam Verilecek

Ülkemizde vazifelerini sürdürmekte olan kamu müesseselerinde aşinayı üzere milyonlarca memur istihdam etmektedir. Alakalı memurlar misyonlarına, çalışma yerlerine, eğitim vaziyetlerine aile ve çocuklarının olup olmama vaziyetlerine göre maaş almakta olup verilen maaşlar Ocak ayı ile Temmuz ayında zamlı olarak yatırılmaktadır. Buna göre Ocak 2020’de memurların maaşlarına aşinayı üzere yüzde 4 oranında zam yapıldı. Şimdi memurlar gözlerini Temmuz ayına çevirdi. Peki Temmuz ayında memurların maaşına yüzde kaç zam yaplacak. Memurlara verilecek olan zam oranları söylendi mi?

Yüzde 4 Zam Verilecek

Memurlara Ocak ayında ilk yarı olarak yüzde 4 oranında zam yapıldı. Buna göre bu meblağ ikinci altı ay içinde devam edecek. Başka Bir Deyişle Temmuz ayından sonra memurlarına maaşına yüzde 4 zam gelecek. Tabi bu zam ölçüyü çoğalabilecek ve çoğalması için enflasyon oranlarının yükselmesi gerekmektedir.

Enflasyon Zammı Verilecek

Şuanda tanımlanan oran yüzde 4 oranında statiklenmiş vaziyettedir. Ancak enflasyon oranları beklenilenden daha yüksek sürüklerse memurların maaşına yüzde 4’e ilave olarak enflasyon sayıyı da ilave edilecek. Tabi Temmuz ayı gelmeden enflasyon sayıları ne kadar olur, enflasyon eksilir ya da çoğalır mı, enflasyon farkı ne kadar olur gibi net bir bilgi öğrenilmemekte olup Temmuz ayına kısa bir zaman kala yüzde 4’e ilave olarak ne kadar daha zam verileceği bilinebilecektir.