Merkez Bankası Memur Alımı Başvuruları 6 Şubat Tarihinde Sona Erecek!

0
36
views
Son güncelleme

T.C. Merkez Bankasına kontratlı statüde personel alımı müracaatları devam ediyor. Merkez Bankasının güvenlik misyonlusu alımları için ön müracaat harekâtları bitirildi. Ekonomist memur kadrosundaki alımlar ise 17 Ocak tarihinde başladı. Son müracaat tarihi ise 6 Şubat 2020 olarak açıklandı.

MÜRACAAT KOŞULLARI NELER?

Genel Müracaat koşullarında adayların T.C. yurttaşı olmalar, kamu haklarından yoksun olmamaları, Türk Ceza Kanunu 53. maddedeki koşulları taşımaları, misyonunu sürdürmeye mani beden ve ruh sıhhati açısından bir mani olmaması, başka bir müesseseye ya da kuruluşa zorunlu bir hizmet mükellefliğinin olmaması gerekmektedir.

Adayların eğitimlerine ait İktisat ya da Finans alanlarında hekime sertifikasına sahip olmak, henüz doktorasını tamamlamamış adaylar için 2020 seneyi sonuna kadar eğitimlerini ve derecesini alabilecek ve bitirecek gidişatta olmak, Son iki sene içerisinde Yabancı Dil Sınavı imtihanlarından en az 90 TOEFL imtihanından 108 puan almak, son 5 sene içinde en az iki öğrenim yarıyılı zamanınca yurt dışındaki İngilizce eğitimli üniversitelerde öğrenim görmesi ya da öğretim misyonlusu olarak misyon almaları gerekmektedir.

Daha evvel Merkez Bankası imtihanlarından görüşme seviyesinden elenmemiş olmaları, tesirli sunum, yazma hünerine sahip olmaları, Merkez Bankası genel koşullarını taşımaları gerekmektedir.

İşe alım süreçlerinde şahsiyet ve yetkinlik testleri, sunum, kurul ziyaretleri safhalarından galibiyet ile sonuçlanmak gerekmektedir. Bu seviyeler 10 Şubat ile 27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

MÜRACAAT TARİHLERİ;

Müracaatlar için son tarih 6 Şubat 2020 tarihine saat 23:59’a kadar bitirilecektir. Elektronik etraftaki müracaatlarda adayların resim, diploma ya da mezuniyet belgeyi, özgeçmiş, referans mektubu, tez ya da akademik çalışmaların ilave edilmesi gerekmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here