Merkez Göç Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

tarafından
154
Merkez Göç Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

İçişleri Bakanlığı‘na bağlı olarak kurulan Göç Yöneti Genel Müdürlüğü‘nün merkez teşkilatında görevlendirilen kariyer iş üyeleri olan Merkez Göç Uzman Destekçileri’nın 2020 seneyi maaş meblağları ne kadar? Merkez Göç Uzman Yardımcılığı işi nedir? Nasıl Merkez Göç Uzman Yardımcısı olunur? Ayrıntıları haberimizde inceleyebilirsiniz.

Merkez Göç Uzman Yardımcılığı İşi Nedir?

Küresel olarak göç rotasında yer alan Türkiye Cumhuriyeti’nin bu mevzu hakkında daha özellikli bir teşkilata ve daha kaliteli personele dinlediği gereksinime bağlı olarak yakın zamanda oluşturulan Göç Yöneti Genel Müdürlüğü bünyesinde misyon yapan kariyer iş üyelerinden merkez teşkilatta misyonlu bulunan grup Merkez Göç Uzman Yardımcılığı’dır. Merkez Göç Uzman Destekçileri, Genel Müdürlüğün merkez ünitelerinde misyon yapmaktadırlar. Görev aldıkları üniteye göre uzmanlaştıkları özel alanlar değişikleşmektedir.

Merkez Göç Uzman Yardımcılığı İşine Nasıl Girilir? Nasıl Merkez Göç Uzman Yardımcısı Olunur?

Merkez Göç Uzman Yardımcılığı işine girmek isteyen adayların üniversitelerin İİBF/Siyasal Bilgiler Fakültesi ve dengi alanlardan ya da Hukuk Fakülteleri’nden mezun olmaları, memurluğa dair genel koşullara sahip olmaları, yaş vb. değişik koşulları sağlıyor olmaları gerekmektedir. Bunun yanında adayların kariyer işlere girmek için elde etmeleri gereken puan cinsleri için Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın A Grubu seanslarına katılmaları şarttır.

Adaylar KPSS A Grubu’ndan almış oldukları puanlarla Göç Yöneti Genel Müdürlüğü’nün kalemtıraşı Merkez Göç Uzman Yardımcılığı alım bültenlerine müracaatta bulunabilirler. Bu duyuruya yaptıkları müracaat sonucunda puanlarına göre yapılacak olan sıralamada listede yer almaları vaziyetinde Müdürlüğün reelleştirdiği protokol kararlarına yapılacak olan yazılı imtihana katılma hakkı elde edeceklerdir.

Merkez Göç Uzman Yardımcılığı alım süreçlerine, imtihanına, işe dair daha ayrıntılı bilgiler alabileceğiniz Merkez Göç Uzman Yardımcılığı iş tanıtım yazımıza altta yer alan manipülasyon dayanağı ile erişebilirsiniz;

Merkez Göç Uzman Yardımcılığı Özlük Hakları Nasıldır? Görev Yeri Neresidir?

Merkez Göç Uzman Yardımcılığı işine girmeye hak kazanan adayların misyon yerleri Ankara’da yer alan Göç Yöneti Genel Müdürlüğü’dür. Bu müdürlükte yer alan ünitelerde görevlendirilirler. Merkez Göç Uzman Yardımcılığı işine girecek olan adayların statüsü merkez uzmanlığıdır. Merkez Göç Uzman Destekçileri ve Merkez Göç Uzmanları bu bağlamda 3600 ek göstergeye tabi olarak vazifelerini sürdürmektedirler.

Merkez Göç Uzman Yardımcılığı 2020 Maaşı Ne Kadardır?

Merkez Göç Uzman Yardımcılığı işine girmeye hak kazanan iş üyelerinin 2020 senesinde alacakları maaş meblağı takribî olarak 6100 Türk Lirasıdır. İşte yeterlik süreçlerini bitiren ve Merkez Göç Uzmanı olarak ceddilenlerin ise alacakları maaş meblağları 2020 seneyi itibariyle takribî olarak 6950 Türk Lirası olmaktadır.

*Merkez Göç Uzman Yardımcılığı ve Merkez Göç Uzmanlığına dair belirtmiş olduğumuz maaş meblağlarında iş üyelerinin fertsel koşullarına göre değişikleşen ilave ve kesintiler dikkate alınmamıştır.