Milli Eğitim Bakanlığı MEB Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

tarafından
168
Milli Eğitim Bakanlığı MEB Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın merkezinde görevlendirilen personel grubu olan Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı işi nedir? Nasıl Ulusal Eğitim Uzman Yardımcısı olunur? Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı işine giriş nasıldır? Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı 2020 seneyi maaşı ne kadardır? Özlük hakları nasıldır? Ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı Nedir?

Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı işi Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın merkez teşkilatı uhdesinde yer alan ünitelerde, o ünitelerin iş ve harekâtlarına dair uzmanlaşması üzere yetiştirdiği kariyer iş üyelerini içeren iş grubudur. Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı işinde yer alan adaylar Bakanlık merkez teşkilatı ünitelerinde görevlendirilirler ve görevlendirilmiş oldukları ünitede yer alan Daire Başkanı ya da Genel Müdüre bağlı şekilde misyon ifa ederler. Misyonları sadece ünitelerinin iş ve harekâtlarında uzmanlaşmak değil aynı zamanda Bakanlığın vazifelerine dair mevzuat çalışmalarında da yer almak ve Bakanlık ismine ya da Bakanlıkça tertip edilen seminer, buluşma vb. organizasyonalrda da yer almaktdır.

Ulusal Eğitim Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur?

Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı işine ceddilmek isteyen adayların öncelikli olarak Bakanlık tarafından tanımlanan alanlardan mezun olmaları gerekmektedir. Muhtelif alanlarda alım yapan Bakanlık, bu alanlar için ayrı ayrı Kamu Personeli Seçme İmtihanı puan cinsleri tanımlayabilmektedir. ÖSYM tarafından hakikatleştirilen Kamu Personeli Seçme İmtihanı’nda yeterli ve zorunlu puanları alan adaylardan yüksek puanlı muhakkak rakamdaki aday Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından hakikatleştirilen laflı müzakerelere katılarak işe giriş için adım atmış olurlar.

Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı alımlarına müracaatta adayların askerlik gibi, yaş gibi bazı genel koşulları da sağlıyor olmaları gerekmektedir. Aksi halde yeterli puanları olsa bile alımlara müracaatta bulunmaları olası olmayacak, dolayısıyla Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı işinde yer alma olanakları olmayacaktır.

Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı İşi Misyon Yeri Neresidir?

Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı işine girecek olan adayların misyon yerleri Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın Ankara şehrinde yer alan merkez teşkilatı üniteleridir. Bu ünitelerde misyon yapacak olan adaylar teşkilat içerisinde değişik ünitelerde yarıyıl yarıyıl görevlendirilebilmektedirler. Ancak bunun dışında rastgele bir kısımda çalıştırılmaları olası olmayacaktır.

Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı işine dair daha ayrıntılı bilgileri bulabileceğiniz Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı iş tanıtımı yazımıza altta yer verdiğimiz manipülasyon ile erişebilirsiniz;

Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı İşi Özlük Hakkı Nasıl?

Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı işine girmiş olan adayların özlük hakları Devlet Memurları Kanunu’nda yer aldığı cetvel itibariyle 3600 ek göstergeli işlere denktir. Merkez uzmanlığı olarak nitelenen işler arasında yer alan Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı işi, üyelerine gerek çalışma yarıyılında gerekse emeklilik aşamasında taşrada yer alan iş üyelerine mukayeseyle daha yüksek bir maaş seviyeyi sunmaktadır.

Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı 2020 Maaş Meblağı Ne Kadardır?

Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı işine KPSS koşullarını ve öteki şartları sağlayarak ve Bakanlık tarafından hakikatleştirilen imtihan düzeylerini zaferli bir biçimde geride vazgeçerek girmeye hak kazanmış olan Ulusal eğitim uzman dayanakçılarının 2020 seneyi maaşı takribî olarak 6100 TL olacaktır. 2020 senesinde Ulusal eğitim uzman yardımcılığı sürecini bitiren ve yeterlik evrelerini zaferli bir şekilde geçerek Ulusal eğitim uzmanı olarak soyulmaya hak kazananların ise 2020 seneyi maaş meblağları takribî olarak 6950 TL olacaktır.

*Ulusal Eğitim Uzman Yardımcılığı işi ile Ulusal Eğitim Uzmanlığı işi üyelerinin 2020 seneyi maaş meblağlarına dair bilgilerde fert fert değişikleşen ek ödemeler veya kesintiler dikkate alınmamıştır. Meblağlar bu biçimde derlenerek takribî olarak belirtilmiştir.