MNG Kargo Personel Maaşları Ne Kadar?

tarafından
369
MNG Kargo Personel Maaşları Ne Kadar?

Türkiye’de pek çok büyük kargo işletmesi bulunmaktadır. Bu işletmelere Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ve yazımıza mevzu olan MNG Kargo misal olarak gösterilebilir. Türkiye’nin her bölgesinde faaliyet gösteren MNG Kargo suratlarca şahsa da iş ihtimali sunmaktadır. Bu sebeple firmanın maaş siyaseti, çalışanlarına ne kadar ücret verdiği merak edilir. Peki MNG Kargo nedir? Kimin? MNG Kargo personel maaşları 2020 ne kadar?

MNG Kargo Nedir? Kimin?

Türkiye’nin en büyük kargo işletmelerinden biri olan MNG kargo taşımacılık hizmetleri de vermektedir. 2003 senesinde kurulan MNG Kargo, MNG Holding bünyesinde faaliyet gösterir. 30 etrafında aktarma merkezi 15 etrafında bölge müdürlüğü, 10 bini aşkın çalışanı, 2500 vasıtadan oluşan filosu ve 10 etrafında uçakla büyük bir harekât merkezidir. Dünyanın pek çok noktasında faaliyet gösteren MNG Kargo’nun bağlı olduğu holdingin başında Mehmet Nazif Günal bulunmaktadır.

MNG Kargo Çalışma Koşulları ve Çalışma Saatleri 2020

İşletmede personeller günde vasati 9 saat çalışmaktadır. Bu vaktin içerisinde yemek molası, su, sigara, gereksinim molaları da bulunur. İşletme şubeleri sabah 08.30’da açılır ve 18.00 etrafında kapanır. Personeller de bu müddet zarfında misyon yapar. Hafta sonu ise cumartesi günü mağazalar yarım gün çalışırken pazar günleri hizmet vermez. Personeller mutasyonlu olarak cumartesi iş başı yapar. Personellerin misyon alanına bağlı olarak iş yoğunlukları değişebilir. Ofis personelleri, dağıtıcı personeller yoğun iş temposuna ayak uydurmakta bazen zorlanmaktadır.

MNG Kargo Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

İşletmede ofis personeli, dağıtıcı personel, sürücü, ambar mesulü, harekât şefi, güvenlik misyonlusu, paklik misyonlusu olmak üzere suratlarca personel istihdam edilmektedir. Bu personellere ödenen maaş siyasetinin merkezinde minimum ücret bulunur.

MNG Kargo İş Duyuruları, Personel Alımı ve İş Müracaatı 2020

İşletmede çalışmak isteyenlerin hakimiyet etmesi gerektiği ilk adres işletmenin internet sitesidir. Sitedeki kariyer ve insan kaynakları kısımlarına bakarak iş duyurularını hakimiyet edebilir ve müracaat yapabilirsiniz. Ayrıca kariyer sitesi olarak faaliyet gösteren internet sitelerinden de müracaat yapabilirsiniz. Son olarak firmanın şubelerine giderek iş müracaat formu doldurabilir ve elle müracaat yapabilirsiniz. Müzakere evresi pozitif sonuçlanan adaylar işe alınacaktır.