MSB Jandarma 3550 ve Sahil Güvenlik 175 Astsubay Alımı Başvuru Şartları

0
30
views
Son güncelleme

Geçtiğimiz günlerde Jandarma Sahil Güvenlik Yüksekokuluna JSGA, astsubay alımları yapılacak. Bayan ve erkek astsubay alımlarında bazı kadrolarda Kpss koşulu aranmayacak iken, düşük Kpss ile subay alımı yapılacak. Müracaat ekranı bugün saat 09:00 itibari ile açıldı.

KONTENJDAN DAĞILIMI;

Jandarma Genel Komutanlığı; sıhhat, ikmal, maliye, bakım, uçak helikopter teknisyeni, muhabere ve personel alanlarında 3550 askeri personel istihdam edilecek. Sahil Güvenlik Komutanlığına ise makine, güverte, kurbağa adam, ikmal, bilgi teknolojileri olmak üzere 175 şahıs alınacak.

SON MÜRACAAT TARİHİ;

4 Şubat tarihinde saat 09:00’da internet etrafından e-devlet parolası ile yapılacak olan bayan erkek astsubay alımları için son müracaat tarihi 21 Şubat 2020 olarak açıklanmıştır.

MÜRACAATLAR NASIL YAPILACAK?

Adayların vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresine giriş yapmaları, ardından kimlik bilgilerini aktüellemeleri, vesikalık resim girişi yapmaları, adres ve irtibat bilgilerinin girilmesi, eğitim bilgileri alanlarının giriş yapmaları, eğitim bilgilerini YÖK sistemi üzerinden giriş yapmaları, KPSS ekranından kpss bilgilerinin girişi yapılmalı ve ardından beyan ile boy kilo girişlerinin yapılması gerekmektedir. İnternet etrafından online olarak yapılacak müracaatlar için iki ayrı ekran açıldı. Jandarma ile Sahil Güvenlik Komutanlıklarına kontratlı personel alımına ait ayrıntıları aktarmaya devam ediyoruz.

MÜRACAAT GENEL VE ÖZEL KOŞULLARI NEDİR?

MÜRACAAT ŞARTLARININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

ASTSUBAY MAAŞLARI NE KADAR?

2020 senesinde astsubay rütbesinde yeni misyona başlayan askeri personeller, 5 bin 500 TL etrafındadır Buna göre çalışanların kıdem yada rutbe, eş çalışması, çocuk rakamı aldıkları tazminatlar ile astsubay ücretlerinde değişiklik göstermektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here