MSB Kara Kuvvetleri 2020 Yılı İlköğretim Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Yapıyor!

0
21
views
Son güncelleme

MSB Pertem üzerinde yayımlanan duyuruya göre Kara Güçleri Komutanlığı bünyesindeki beceriksizliği karşılamak üzere 2020 seneyi kontratlı er alımı yapacağını bildirdi. Binlerce askeri personel alımı yapılacak olup yalnızca müracaat koşullarını taşıyan adaylar müracaat yapabilecek. İşin Olsa takımı olarak sizlere haberimizde duyurunun ayrıntılarını aktarıyoruz.

KONTRATLI ER VE ERBAŞ KİMDİR?

Kontratlı erbaş ve er; vatani vazifesini yapmakta olan mükellef erbaş ve erlerin yapmış oldukları vazifeleri yerine getirmek için belli bir ücret karşılığı 6191 Rakamlı Kontratlı Erbaş ve Er Yasayı temellerine göre istihdam edilen, erbaş ve er kadrolarında misyon yapan asker kişidir.

KİMLER KONTRATLI ER OLABİLİR?

Ulusal Korunma Bakanlığı Kara Güçleri Komutanlığında kontratlı er olarak misyon almak isteyen adaylar öncelike komutanlık tarafından belirtilen, Genel ve özel kaliteleri taşıyor olmaları lüzumludur. Bu güzergahta özel olarak, Eğitim, Sağlık, Yaş gibi kaliteler aranacak.

GENEL MÜRACAAT ŞARTLARI NEDİR?

  • Türk yurttaşı ve erkek olmak,

 

  • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun vazgeçilmemiş olmak,

 

  • Askerî mekteplerden ve Türk Silahlı Güçlerinden her ne nedenle olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak,

 

  • Türk Silahlı Güçlerinde daha evvel subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, kontratlı erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak,

 

  • Taksirli kabahatler hariç olmak üzere bir kabahatten bir ay veya daha fazla mapus cezası ile mahkûm olmamak,

 

  • Ulusal Güvenlik Kurulunca Devletin ulusal güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, yaradılış veya gruplara ya da terör örgütlerine azalığı, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla bağlantıyı bulunmamak,

 

  • Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu teşkilatlara destek etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu teşkilatları desteklemeye müteveccih kullanmamış ya da kullandırmamış, bu teşkilatların propagandasını yapmamış olmak,

 

  • Öğrenimini kendi ismine yapmış olmak veya rastgele bir müessese veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat mükellefliği bulunmamaktır.

 

ÖZEL KALİTELER NEDİR?

Eğitim Koşulu: En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi mektep mezunu olmak.

Yaş Koşulu:

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak bitirmiş olanlardan, başvurunun yapıldığı senenin Ocak ayının ilk günü itibariyle düzenlenmemiş popülasyon kaydına göre 25 yaşını tamamlamamış olmak.

Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini bitirmemiş olanlardan, düzenlenmemiş popülasyon kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını tamamlamamış olmak

Sağlık Koşulu: Müracaat rehberindeki Boy ve kilo standartları tablosunda Ek-3 belirtilen bedeller içerisinde bulunmak Kontratlı er adaylarında ağırlık üst hududu tablodaki üst huduttan 10 kilogram fazla olabilir..

MÜRACAAT SÜRECİ BAŞLADI!

Ulusal Korunma bakanlığı Kara güçleri Komutanlığına ilk öğretim mezunu kontratlı er alımı müracaatları başladı. Alakalı duyuru gelmesi ile beraber MSB müracaat sürecini başlattı ve bültende rastgele bir son müracaat tarihi verilmedi. Bu kapsamda müracaat rakamı yeterli rakamda bitirildikten sınra bülten kapatılacaktır.

Bu bağlamda adaylar müracaatlarını, personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak Müracaat Programı Kullanma Direktifinde Ek-1 belirtilen temeller dâhilinde çevrimiçi online gerçekleştireceklerdir.

Hala silah altında olan adaylardan müracaat yapacaklar Birlik komutnalıklarından alınacak kalite dokümanı ile müracaat yapmaları lüzumludur.

MÜRACAAT KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here