MSB KPSS’siz Askeri Personel ve KPSS Taban Puan Olmadan Arşiv Memuru Alıyor!

0
25
views
Son güncelleme

Ulusal Korunma Bakanlığı üzerinde yayımlanan bültenlere göre Türkiye geneli kontratlı er ve Ankara şehri için memur alımı yapılacak. Alakalı bültenlere müracaat süreci başlamış olup hala devam eden müracaatlar hakkında ayrıntıları işin olsa takımı olarak sizlerle paylaşacağız.

İLANLARIN AYRINTILARI NEDİR?

MSB Personel Temin adresi üzerinde yayımlanmış olan bültenlere göre, Ulusal Korunma Bakanlığı kendi bünyesine 9 karakter kadro ile arşiv memur alımı yapacağını bildirdi.

Bir öbür bültene göre ise MSB Kara güçleri Komutanlığı 2020 seneyi için Kontratlı er temini yapacak ve en az ilköğretim mezunu olan adaylar müracaat yapabilecekler.

MSB ARŞİV MEMUR ALIMI AYRINTILARI VE KOŞULLARI:

MSB merkez teşkilatına 9 karakter kadro ile Üniversitelerin ”Balaka ve Belge Yönetimi” lisans programından mezun olmuş Arşiv Uzmanı alımı yapacak. Ayrıca adaylardna bu doğrultuda KPSS koşulu aranacak ve Taban puan koşulu olmadan KPSSP3 puan cinsinden puan almış olmak koşulu aranacak. Öbür genele koşullar ise şöyledir.

  • 657 rakamlı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel koşulları taşımak,
  • Kalite tablosunda bulunan kadro unvanı için tanımlanan öğrenim vaziyetine sahip olmak,
  • Kamu müessese ve kuruluşlarında rastgele bir 4/B kontratlı pozisyonda çalışmakta iken kontratı feshedilen adayların, fesihten evvel vazife yaptıkları 4/B kontratlı personel pozisyonuyla aynı unvanlı pozisyona müracaat etmeleri halinde, son başvuru tarihi itibariyle bir senelik bekleme müddetini bitirmiş olmak,
  • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı ÖSYM tarafından 2018 senesinde yapılan Kamu Personeli Seçme İmtihanlarından KPSSP3 puanı almış olmak,

Başvurular ise en geç 28 Şubat 2020 tarihine kadar yapılacaktır. Adaylar müracaatlarını MSB personel Temin adresi üzerinden yapacaklardır.

MSB KARA GÜÇLERİ KONTRATLI ER ALIMI:

Ulusal Korunma bakanlığına bağlı olan Kara Güçleri Komutanlığı bünyesindeki noksanlığı karşılamak üzere 2020 seneyi kontratlı er teminini başlattı ve en az ilk öğretim mezunu olan ve 25 yaşını doldurmamış olan adaylar müracaat yapabilecekler. İşte müracaat koşulları şöyledir.

– Türkiye cumhuriyeti yurttaşı olmak,

– En az ilköğretim mezunu olmak,

– Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak bitirmiş olanlardan 25 yaşını tamamlamamış olmak,

– Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini bitirmemiş olanlardan, düzenlenmemiş popülasyon kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını tamamlamamış olmak,

– Kamu haklarından yoksun olmamak, Askerliğini hala yapanlar için Birlik Komutanlıklarından alınacak kalite dokümanına sahip olmak,

Öbür koşullara müracaat rehberinden erişebilirsiniz. Kontratlı er alımı müracaatları ise MSB PERTEM üzerinde başlamış olup adaylar müracaatlarını İnternet etrafında asıllaştırmaları lüzumludur.

BÜLTENLERE ERİŞMEK İÇİN : personeltemin.msb.gov.tr/

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here