O Belediyede Çalışanlara Yüzde 21 Zam ve İkramiye Sürprizi

tarafından
60
O Belediyede Çalışanlara Yüzde 21 Zam ve İkramiye Sürprizi

Gemlik Beleyesi Başkanlığında çalışan çalışanlara zam sürprizi geldi. Buna göre DİSK genel İş Sendikası ile Belediye Başkanlığı arasında bir kontrat imza atıldı. Kontrat iki sene geçerli olacak.

VERİLEN HAKLARI;

Belediye emekçileri için kontrat imza atma merasimi reelleştirildi. Burada yapılan söylemelere göre Başkan Mehmet Uğur Sertaslan, ehemmiyetli söylemeler yaptı. Belediye personelinin azıcık daha rahat edebilmeleri için biri parça iyileştirme gerektiğini ifade etti. Bunun için gereli çalışmanın yapıldığını ifade eden Sertaslan, öteki bir sürprizine göre işletme çalışanları için oldu. Gemtaş’a bağlı çalışanlar için Temmuz ayında kontrat imza atılacak. Buraya bağlı çalışanlar için zam yapılacağı ifade edildi.

İmzalanan kontrat iki sene geçerli olacak. Buna göre 8 Mart Bayanlar gününde bayan çalışanlar izinli olacaklar. 1 Mayıs emekçi bayramında da kadrolu olarak çalışan emekçiler için ikramiye ödemesi yapılacak.

Disk Genel İş Sendikası yetkilisi Selahattin Saldırı tarafından yapılan söylemeye göre son olarak 11 sene evvel Gemlik belediyesi ile toplu kontrat imza attıklarını dikkat sürükleyerek Toplu İş Sözleşmesinin emekçilere hayırlı olsun dileklerini sundu.

YÜZDE 27 ZAM;

Öteki yandan Bilecik Pazar İlçesinde de geçtiğimiz günlerde Belediye İş Sendikası ile belediye arasında iki sene geçerli kontrat imza atıldı. Buna göre çalışanlara yüzde 27 oranında zam yapıldı. İkinci senede memur maaş zammı ile enflasyon farkları ödenecek.