ÖGG Sınav Sonuçları Açıklanmak Üzere 87. Dönem Sınavı Tarihi Belli Oldu!

tarafından
72
ÖGG Sınav Sonuçları Açıklanmak Üzere 87. Dönem Sınavı Tarihi Belli Oldu!

Ülke genelindeki 81 şehir ve 900 ilçe genelinde istihdam rakamı fazla olan iş gruplarından bir tanesi silahlı ya da silahsız özel Güvenlik Görevlisi kadrolarıdır. Bu bağlamda yeni bir iş arayışında olan ya da iş değiştirmek isteyen adayların dikkatlerini sürükleyen iş güvenlik misyonlusu alımlarında İŞKUR üzerinden 19 Şubat tarihi ile 897 sarih iş duyuruyu bulunuyor.

86. YARIYIL ÖGG İMTİHAN NETİCELERİ;

Adayların bu işi yapabilmeleri için lüzumlu olan koşullardan bir tanesi de silahlı ya da silahsız ÖGG kimlik dokümanına sahip olmaktadır. Geçtiğimiz haftalarda 9 Şubat 2020 tarihinde yapılan Özel Güvenlik Görevlisi esas eğitimi ile yenileme eğitimleri imtihanı 86. yarıyıl neticeleri için geri sayım başladı. Yakın bir zamanda bu imtihan neticelerinin söylemesi beklenirken adaylar 87. yarıyıl ÖGG imtihanları ne zaman müracaatlar ne zaman alınacak merak etmekteler.

87. YARIYIL ÖGG İMTİHAN TARİHİ MUHAKKAK OLDU.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan söylemelerde Özel Güvenlik 87. esas eğitimi ile 63. yenileme eğitimi imtihanları 5 Nisan 2020 tarihinde yapılacak. Bu imtihanlar için özel kurslar eğitimlerini sürdürüyor. Son eğitim bitişi için tanımlanan tarih ise 28 Şubat 2020 olarak söylendi. EGM dairesi başkanlıkları tarafından söylenen takvime göre 28 Şubat 2020 tarihindeki eğitime katılamayanlar içn Öteki eğitim 1 Mayıs tarihinde bitirilecek. 89. yarıyıl imtihanları 6 Haziran 2020 tarihinde yapılacak.

İlgili Haber: Tüm imtihan takvimi ve müracaat şartları

Son olarak ÖGG 87. Yarıyıl neticeleri EGM Özel Güvenlik dairesi Başkanlığı fotoğrafı internet sitesi üzerinden adaylara duyurulacak. Bu mevzudaki büyümeleri aktarmaya devam edeceğiz. Daha evvel söylenen takvimlere göre yazılı imtihana itiraz için 2-6 Mart 2020 tarihi belirtildi. Yazılı imtihanlara yapılacak imtihan itiraz neticeleri 9 Mart 2020 tarihinde söylenecek. İtiraz için 10 Tl ücret ödenecek.