OnurAir Lise Mezunu, Deneyimsiz Kabin Memuru Alımı Yapacak! Başvuru Koşulları!

0
25
views
Son güncelleme

Türkiye genelindeki Hava Limanlarında hizmet veren işletmelere çok sayıda kabin memuru alımları yapılıyor. Türk Hava Yolları firmayı, Anadolu Jet, Onur Air, Pegasus, Lufthansa, Sunexpress, Corendon Airlines firmalrına yapılacak olan personel alımlarını aktarmaya devam edeceğiz. OnurAir için söylenen çok sayıdaki personel kadrolarından bir tanesi de kabin ekibinde söylendi.

Türk havacılık sektöründe ilklere imza atan OnurAir uçak filosu sayıyı 22 olarak söylendi. 1992 yılından beridir havacılık alanında hizmet veren şirketin 20 ülkede uçuşları devam ederken, iç hatlarda ise 15 noktada uçuyor. Yazılım uzmanı, depo misyonlusu, ekip tahsis misyonlusu, komponent takip uzmanı, uçak sistemleri mühendisi kadrolarındaki alımlara da başvurular hali hazırda devam ediyor.

LİSE MEZUNU KABİN MEMURU ALIMI;

Adayların T.C. vatandaşı olmaları ve pasaporta sahip olmaları, ikamet şartlarında Antalya kentinde yaşamaları yada ikamet edebilecek vaziyette olmaları gerekli olacak. 1990 ile 2000 yılları arası doğumlu olan adaylar tecrübe şartı aranmayacak. Tecrübe şartı olanlar içinde yapılacak başvurularda adayların 5 yıl evvelinde son uçuşlarını reelleştirilmiş olmaları gerekmektedir. Öteki yandan adayların iyi derecede İtalyanca, İngilizce, Almanca ve Kazakça dillerini konuşabilmeleri istenilmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Eğitim şartlarında ise lise ve dengi okullardan mezun olmak, yurt dışı okullardan mezun olanlar için denkliği olması, erkek adayların 1 yıl askerliğini ertelemiş olması ya da askerliğini yapmış olması gerekmektedir. Öteki başvuru şartlarında ise adli sicil kaydı olmamış olmak gerekmektedir.

Kabin memuru kadrosundaki alımlarda adayların seyahat yapmaya mani bir gidişat olmaması, ekip çalışmasına yatkın olması pozitif, güler suratlı, yüzme bilen, öğrenmeye yatkın, insan ilişkilerde zaferli, işsel şartların getirdiği öteki şartlara sahip adaylar başvuru yapabilecekler.

Kabin Memuru Maaşları Ne Kadar? OnurAir Havayolları Şirketinde görevlendirilen kabin memuru maaşları resmi olarak açıklamasada maaş bilgisini paylaşan personellerin paylaştığı rakamlara göre en düşük 2.324 TL ie azami 7.280 tl arasında maaş almaktalar. Buna göre vasati 4.150 Tl maaş almaktadırlar.

Başvurular nasıl yapılacak? Adaylar personel alım ilanlarına online olarak başvuru yapabilecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here