Sağlık Bakanlığı Personel İzinleri Hakkında Duyuru Yayımladı!

tarafından
41
Sağlık Bakanlığı Personel İzinleri Hakkında Duyuru Yayımladı!

Sağlık Bakanlığından personel izinleri hakkında duyuru geldi. Yayımlanmış olan duyuruya göre COVİD-19 salgını nedeni ile personellerin izinleri hakkında duyuru yayımlandı. Sağlık Bakanlığı Yönet Hizmetleri Genel Müdürlüğünden 18 Mart 2020 tarihi itibari ile yayımlanan duyuru detayları şöyledir.

BAKANLIKTAN GELEN DUYURU!

COVİD-19 salgını ile mücadelenin kesintisiz, etkin ve yeterli sayıda personelle yürütülebilmesini teminen Bakanlık Makamından alınan 13/03/2020 tarihli ve 1917 sayılı Olur ile Cumhurbaşkanlığı İdaresel İşler Başkanlığı Personel ve İlkeler Genel Müdürlüğünün 13/3/2020 tarihli ve E.12385 sayılı yazıları çerçevesinde Bakanlığımız Merkez ve Taşra teşkilatında görev yapan personelimizin izinlerine müteveccih düzenleme yapılarak 13/03/2020 tarihli ve 912 sayılı yazılarımızla teşkilatımıza duyurulmuş idi.
COVID-19 salgını ile gayrette gelinen süreçte pandemi nedeniyle Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yaptıkları düzenlemeler sebebiyle sağlık kuruluşlarına başvurularda bir miktar azalma olduğu görüldüğünden bu istikamette personelimizin izinlerine müteveccih ilave düzenlemeler yapılarak merkez ve taşra teşkilatımıza dağıtılmıştır.