Sağlık Bakanlığının 12 Bin İşçi Alımı Yapması Bekleniyor!

0
28
views
Son güncelleme

Ülkemizin en çok atama yapan kamu müesseselerinden bir tanesi olmakta olan Sıhhat Bakanlığı her see ilk kere ve yine bütüne kurası ile doktor cetmeleri asıllaştırmakta ve Kamu Personeli Seçme İmtihanı KPSS puanları ile de en az lise mezunu olmak üzere hemşire, ebe, sıhhat teknisyeni, sıhhat teknikeri vb. gibi kadrolara personel alımları asıllaştırmaktadır. Yeniden bu kadrolardan ziyade olmak üzere Sıhhat Bakanlığı emekçi alımları da yapıyor. Geçtiğimiz yıl emekçi alımı duyurusunu kamuoyuna duyuran Sıhhat Bakanlığına ciddi müracaat yapılmıştı. Taşeron sisteminin sona ermesinden sonra Sıhhat Bakanlığı sağlık kurumuların bünyesinde çalışmak üzere emekçi alımları yapıyor. Geçtiğimiz yıl yapılan alımların bu yıl da devam etmesi ve 12 bin emekçi alımı yapılması ön görülmektedir. Peki hangi pozisyonlar için alımlar yapılacak? Pozisyonlar emin oldu mu?

Alınması Beklenen Pozisyonlar

Sıhhat Bakanlığından ya da Sıhhat Bakanlığı insan kaynakları kısmı üzerinden fotoğrafı bir ilan olmadığı için alınacak pozisyonlar net olarak öğrenilmemektedir. Fakat geçtiğimiz yılki alıma istinaden boyacı, kaynakçı, paklikçi, güvenlik misyonlusu, sürücü, teknisyen, tekniker, hizmetli, marangoz, muayenehane personeli, inşaat personeli, sıvacı, metal emekçisi, tesisat emekçisi vb. gibi alanlara cetmelerin yapılması beklenmektedir. Peki nasıl müracaatlar yapılacak?

Müracaatlar Nasıl Yapılacak?

Sıhhat Bakanlığının 12 bin şahsiyet personel alımında müracaatların nasıl yapılacağına dair bir bilgi verilmedi fakat internet üzerinden özellikle ÖSYM sayfası üzerinden müracaatların alınması ve adayların genel kültür, genel maharet imtihanlarına natürel yakalanması ya da lüzumu olan sağlık kurumulara bizzat müracaatların alınması ön görülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here