Sağlık Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

tarafından
60
Sağlık Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

Sıhhat Bakanlığı‘nın merkez teşkilatı ünitelerinde vazife yapan kariyer iş üyeleri olan Sıhhat Uzman Dayanakçılarının 2020 seneyi maaşı ne kadar? Sıhhat Uzman Yardımcısı nasıl olunur? Sıhhat Uzman Yardımcılığı özlük hakları nelerdir? Görev yerleri nereler? Ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Sıhhat Uzman Yardımcılığı İşi Nedir?

Sıhhat Uzman Yardımcılığı işi, Sıhhat Bakanlığı bünyesinde vazife yapan kariyer iş grubudur. Sıhhat Bakanlığı’nın merkez teşkilatında yer alan ünitelerde, vazife aldıkları üniteye göre uzmanlık alanları tanımlanan Sıhhat Uzman Yardımcılığı iş üyeleri, değişik kariyer iş üyeleri gibi bir dizi imtihan koşulu ile işe alınmaktadırlar.

Sıhhat Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur?

Sıhhat Uzman Yardımcılığı işine girmek isteyen adayların Sıhhat Bakanlığı’nın Sıhhat Uzman Yardımcılığı alım bültenlerinde yer alan kısımlardan mezun vaziyette bulunmalarının yanında yeniden bültende belirtilmiş olan askerlik gidişatı, sıhhat, yaş vb. değişik koşulları da sağlıyor olmaları gerekmektedir. Aksi halde adayların Sıhhat Uzman Yardımcılığı işine girmeleri olası olmayacaktır.

Sıhhat Uzman Yardımcılığı işine girişte adayların Bakanlığın Sıhhat Uzman Yardımcılığı için yayınlamış olduğu bültende yer alan KPSS A Grubu puan cinslerinden yeterli puanı almış olmaları da koşuldur. Bu puan cinslerinden yeterli puanı olan adaylar arasında yapılacak olan sıralamaya göre listede yer alan adaylar Sıhhat Uzman Yardımcılığı imtihanına katılmaya hak kazanacaktır. Bu imtihan Sıhhat Bakanlığı tarafından tek evreli olarak asıllaştırılmaktadır ve laflı usuldedir.

Sıhhat Uzman Yardımcılığı İşi Özlük Hakları Nasıldır? Görev Yerleri Neresi?

Sıhhat Uzman Yardımcılığı işine girecek olan adayların Bakanlık tarafından yapılacak Sıhhat Uzman Yardımcılığı laflı röportajlarında galibiyetli olmaları gidişatında işe Sıhhat Uzman Yardımcısı olarak cetmeleri yapılacaktır. Sıhhat Uzman Yardımcısı olarak işe giren adayların statüsü Bakanlığın merkez teşkilatında görevlendirildiklerinden merkez uzmanı statüsündedir. Başka Bir Deyişle Sıhhat Uzman Yardımcılığı iş üyeleri değişik Müessese ve Bakanlıklarda yer alan merkez uzmanları gibi 3600 ek göstergeye tabi olarak vazife ifa etmektedirler. Sıhhat Uzman Yardımcılığı  iş üyelerinin vazife yerleri Sıhhat Bakanlığı’nın heyeti bulunduğu Ankara’dır.

Sıhhat Uzman Yardımcılığı işine dair merak ettiğiniz değişik ayrıntılara altta irtibatına yer verdiğimiz Sıhhat Uzman Yardımcılığı iş tanıtım yazımız ile erişebilirsiniz;

Sıhhat Uzman Yardımcılığı İşi 2020 Seneyi Maaşı Ne Kadar?

Sıhhat Uzman Yardımcılığı imtihan sürecinde galibiyetli olarak işe Sıhhat Uzman Yardımcısı unvanı ile soyması yapılan iş üyelerinin 2020 seneyi maaşları takribî olarak 6100 Türk Lirası olacaktır. İşte yeterlik yarıyılına kadar çalışmış ve yeterlik imtihanında galibiyetli olarak Sıhhat Uzmanı unvanı ile soyması asıllaştırılan iş üyelerinin 2020 seneyi maaş meblağı ise takribî olarak 6950 Türk Lirası olacaktır.

*Sıhhat Uzman Takviyecileri ile Sıhhat Uzmanlarının maaş meblağları takribî olarak belirtilmiştir. Bu meblağlarda iş üyelerinin kişisel olarak değişebilen tahsisatları ile kesenekleri hesaplama dışı tutulmuştur.