Sahil Güvenlik 175 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! Nasıl Başvuru Yapılır?

0
29
views
Son güncelleme

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 seneyi için ilk yarıyıl uzman erbaş alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde belirtmişti. Alakalı duyuru için müracaat süreci az evvel komutanlıktan gelen ilan ile başladı ve müracaatlar İnternet civarında yapılacak. Toplamda 175 karakter boşluk ile Uzman Erbaş alımı yapılacak olup Sahil Güvenlik Komutanlığı alımları hakkında ayrıntıları sizlere haberimizde aktarıyoruz.

ALIM YAPILACAK KADROLAR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı toplamda 175 karakter kadro ile ve KPSS koşulu olmadan, 60 Motorcu, 15 Elektrikçi, 40 Topçu, 30 Serdümen ve 30 Kurbağa adam kontenjanlarında uzman erbaş alımı yapılacak.

KİMLER MÜRACAAT YAPABİLECEK?

2020-1 Uzman erbaş alımları için adaylardan bazı genel ve özel kaliteler arz edilmektedir. Bu güzergahta adayların genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmak, Kamu haklarından yoksun olmamak, Görevini yapmasına mani olabilecek rastgele bir sıhhat meseleyi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından pozitif netice alabilmek, Askeri talebelik ile ilişkisi kesilmemiş olmak, Alım yapılacak brenşta alakalı eğitim bilgisine sahip olmak, Sıhhat açısından Türk Silahlı Kuvvetleri ve öteki komutanlıklar tarafından belirtilen kalitelere haiz olmak koşulu aranacak.Özel olarak ise adaylardan,

En Az Lise mezunu olmak,

En az 164 cm boyunda olmak,

2020 senesinin Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını tamamlamamış olmak 01 Ocak 1993 ve daha sonra doğmuş olanlar müracaat edebilir,

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, müracaat tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 beş seneden fazla müddet geçmemiş olmak 03 Mart 2015 tarihi ve sonrasında terhis olanlar,

Hala Askeri vazifesini yapan adaylar için birlik komutanlıklarından alınacak kalite evrakına sahip olmak koşulları aranacaktır.

MÜRACAAT SÜRECİ BAŞLADI!

Sahil Güvenlik Şubat ayının son haftasında bülteni yayımlamıştı. Müracaat süreci ise 03 Mart 2020 tarihi ile başlamış olan Uzman Erbaş alımı için adaylar müracaatlarını en geç, 13 Mart 2020 tarihine kadar asıllaştırmak zorundadırlar.

NASIL MÜRACAAT YAPILACAK!

Müracaat rehberinde beliritlen kaliteleri taşıyan adaylar müracaatlarını yalnızca https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı aracıyla yapılacaktır. İnternet etrafı dışında posta yoluyla veya bizzat yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır. Müracaat neticeleri adaylara www.sg.gov.tr adresi üzerinden duyuru edilecektir. Bu kapsam müracaatlar,

Tüm dalların veya bazı dalların müracaat rakamında istenilen rakama erişilemez ise yönet tarafından müracaat süresi, tüm dallar veya bazı dallar için uzatılabilecektir. Bu gidişat, www.sg.gov.tr internet adresinden bilahare belirtilecektir.

Askerlik sınıf/dal/ihtisasına göre müracaat yapan adaylar ile sisteme ilave evrak yüklemesi gereken adaylar internet üzerinden müracaatlarını yaparken;

1 Askerlik vazifesini bitirenler, üzerinde terhis tarihi ve sınıf/dal/ihtisasının sarih adı yazılı terhis evrakını, e-devlet üzerinden alınan askerlik gidişat dokümanında adayın sınıfı/dalı/ihtisası yer almadığından, askerlik sınıf/dal/ihtisasına göre adayın uygunluğu tespit edilememekte ve bu adayların müracaatı değerlendirilememektedir.

2 Askerlik vazifesini yapmakta olanlar veya kontratlı erler bağlı olduğu birliğinden alacağı vazife yeri yazısını sınıf/dal/ihtisasının sarih adını belirtir biçimde kontratlı erler için misal yazı sayfa-16, askerlik vazifesini yapmakta olanlar için misal yazı sayfa-17,

3 Müracaat için arz edilen ilave evrak/sertifikasını,

okunaklı bir biçimde taratarak/resmini sürükleyerek sisteme yükleyeceklerdir. Sistemde görünmeyen/okunmayan evrak sahiplerinin müracaatları değerlendirilemeyeceğinden geçersiz sayılacaktır. Müracaat yaptığı dal itibariyle kendisinden rastgele bir evrak istenmeyen adaylar evrak yüklemesi yapmadan müracaatsın tamamlayacaktır.

Adayların beyan ettiği/sisteme yüklediği dokümanların, rehberde yer alan müracaat koşullarına uygun olmadığının tespit edilmesi gidişatında alım sürecinin hangi düzeyinde olursa olsun aday elenmiş kabul edilecek ve adayın harekâtları iptal edilecektir Cetmeleri yapılmış olsa dâhi. Bu husustaki meşru mesullük adayın kendisinde olacaktır.

İnternet dışında posta yoluyla veya bizzat yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

Alım zamanınca her türlü ilan www.sg.gov.tr internet adresinden yapılacak olup adaylar alım takvimine göre ilanları takip etmekle mesuldür. Adayların adreslerine rastgele bir bildiri sevk edilmeyecektir. www.sg.gov.tr internet adresinden yapılacak bültenler fotoğrafı bildiri kaliteyi taşımaktadır.

MÜRACAAT KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here