Selçuk Açıkladı! Kamuya 2 bin 313 Kişi Alınacak!

0
31
views
Son güncelleme

2020 senesinde iş sahibi olmak isteyen adayların merakla beklediği haberlerden biri de kamuya personel alımına ait olmaktadır. Bu noktada bir hayli adaya müjde kalitesinde olan haber Aile, Çalışma, Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk 2020 senesinde kamuya en az 2 bin personel alımının yapılacağını ifade etti. Adayları heyecanlandıran haberin ayrıntıları ise şu biçimde yer alıyor.

Bakan Müjdeyi Verdi

Posta Gazetesinin haberine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk tarafından yapılan söylemede “2 bin 313 kontratlı, 322 kadrolu personel alımımız ÖSYM tarafından duyurulacak ve müracaatlar da alınmaya başlanacak. 1000 emekçi alımı için alakalı bülten önümüzdeki hafta İŞKUR tarafından yapılacak” ifadelerine yer verildi. Bakanın müjde vermesinden sonra bir hayli aday İŞKUR üzerinden yayınlanacak olan duyuruyu beklemeye başladı.

ASDEP Personeli Alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, bakanlığın 2020 senesine ait ilk alımı hakkında adaylara bilgi verdi. Buna göre ilerleyen günlerde İŞKUR üzerinden yayınlanacak olan 1000 emekçi alımı ve 1000 birey de ASDEP personeli alımının duyurularının bu hafta yayınlanacağını ve haftaya da müracaatların alınacağını belirtti.

Müracaat Koşulları Ne Olacak?

Daha evvel yapılan ASDEP alımlarından hareketle adayların sağlaması gereken müracaat koşulları arasında alakalı 4 senelik üniversite kısımlarından mezun olma, alakalı sene yapılan KPSS imtihanından P3 puan cinsine göre en az 60 puan almış olmak ve öteki genel koşulların sağlanması istenmiş olup bu yıl da eş koşulların yer alması bekleniyor. Her şehir müdürlüğü için tanımlanan ASDEP personel rakamının 4 katı aday müdürlükler tarafından yapılan değerlendirmeye alınacak ve adaylar bu biçimde istihdam edilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here