SGK Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

tarafından
64
SGK Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

SGK Uzman Yardımcısı Maaşı, SGK Uzman Yardımcısı Maaşları. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı uhdesinde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu‘nun merkez teşkilatında misyonlu olan kariyer iş üyeleri; Sosyal Güvenlik Uzmanları ile Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcıları’nın 2020 seneyi ücreti ne kadar? Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı işine nasıl girilir? Nasıl Sosyal Güvenlik Uzmanı olunur? Ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İşi Nedir?

Sosyal Güvenlik Müesseseyi Başkanlığı’nın Ankara merkezinde bulunan Başkanlık binasında yer alan ünitelerinde ve değişik hizmet ünitelerinde misyon yapan kariyer iş üyeliği Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığıdır. Bu iş üyeleri özellikle merkez teşkilatta misyonlu oldukları ünitelerde mevzuat geliştirme çalışmalarında ve tüm teşkilatta yaşanan teknik veya usul meselelerine çözüm üretmek hususlarında çalışmalar hakikatleştirmektedirler. SGK Uzman Yardımcısı Maaşı, SGK Uzman Yardımcısı Maaşları.

Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur?

Sosyal Güvenlik Müesseseyi merkez teşkilatında misyon yapmakta olan kariyer iş üyeliği Sosyal Güvenlik Uzman yardımcısı işine girmek isteyen adayların öncelikle üniversitelerin Hukuk Fakülteleri ile Siyasal Bilgiler, İktisadi ve Yönetimsel Bilimler Fakülteleri ve bunların dengi mekteplerden mezun olmaları koşuldur. Adayların Kamu Personeli Seçme İmtihanı’nın A grubu seanslarına katılmaları ve Müessesenin arz edeceği puan cinsinden yeterli puanı almaları da bir değişik ana şarttır.

2017 senesinde ÖSYM’nin değiştirdiği KPSS puan sisteminde henüz alım yapılmamış olan Sosyal Güvenlik Uzman yardımcılığı İşi için hangi puan cinslerinin isteneceği mevzusu bilinmezliğini gözetmektedir. Ancak daha evvel Çalışma Ekonomisi testi ağırlıklı puan cinsleri kullanan Müessesenin Sosyal Güvenlik Uzman yardımcılığı alımı için yeniden bu puan cinslerinden birisini seçim etmesi temennisi bulunmaktadır. SGK Uzman Yardımcısı Maaşı, SGK Uzman Yardımcısı Maaşları.

KPSS A Grubu puan cinslerinin tamamına ve özellikle Çalışma Ekonomisi ağırlıklı olanlara ayrıntılı bir şekilde göz atmak isteyen adaylar altta yer alan manipülasyon ile alakalı puan cinsi çalışmamızı ulaşabilirler;

Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İşi’ne Girişte Yabancı Dil Koşulu Var Mı?

Sosyal Güvenlik Müesseseyi Uzman Yardımcılığı işine girmek isteyen adayların KPSS A Grubu seanslarında elde edecekleri puan cinslerinin yanında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’nin asıllaştırdığı Yabancı Dil İmtihanı Yabancı Dil Sınavından Da en az D Seviyeyi yanı 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Aksi halde adayların KPSS A Grubu puanları yeterli olsa bile duyuruya müracaatta bulunmaları muhtemel olmayacaktır.

Yukarıyada yer alan müracaat koşullarını sağlayan adaylar Sosyal Güvenlik Müesseseyi Başkanlığı tarafından asıllaştırılacak olan laflı müzakerelere katılma hakkı elde etmektedirler. İmtihan sürecine dair ayrıntılı bilgilere altta yer vereceğimiz iş tanıtım yazımızda erişebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Müesseseyi Uzman Yardımcılığı İşi Nedir? Vazifeleri Nelerdir?

Sosyal Güvenlik Müesseseyi Uzman Yardımcılığı işine girme hakkı elde eden adayları işte nelerin beklediğini, misyon ve mesullüklerini ve imtihan sürecine dair değişik ayrıntıları İş Tanıtım yazımızda araştırabilirsiniz;

Sosyal Güvenlik Müesseseyi Uzman Yardımcılığı Ücreti Ne Kadar?

SGK Uzman Yardımcısı Maaşı, SGK Uzman Yardımcısı Maaşları. Sosyal Güvenlik Müesseseyi Uzman Yardımcılığı işine girecek olan adaylar merkez uzmanı statüsüne tabi olarak misyon yapmaktadırlar ve 3600 ek göstergeye sahiptirler. Misyon yerleri Müessese Başkanlığı’nın merkezi olan Ankara şehridir. Sosyal Güvenlik Müesseseyi Uzman Yardımcılığı işine yeni girmiş bir adayın 2020 ücreti takribî olarak 6100 Türk Lirasıdır. Yeterlik süreçlerini bitirerek Sosyal Güvenlik Uzmanı olan adaylar içinse bu meblağ takribî olarak 6950 Türk Lirasıdır.

*Sosyal Güvenlik Müesseseyi Uzman ve Uzman Destekçilerinin ücretlerine dair hazırlamış olduğumuz bilgiler takribî meblağları ifade etmektedir. Bu meblağlara aile dayanağı, çocuk dayanağı gibi ek ödemeler ile BES gibi şahsi kesintiler ilave edilmemiştir.