Sivas Belediyesi KPSS 60 Puan İle 67 İtfaiye Eri Alım İlanı! Lise ve Ön Lisans Şartlar?

0
26
views
Son güncelleme

Belediyelere memur personel alımı bültenleri yayımlanıyor. Az evvel Sivas Belediyesi tarafından gelen duyuruya göre 2020 seneyi için itfaiye eri alımı yapılacağı belirtildi. Bu kapsamda alımlar yalnızca Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar için geçerli olacak. İşin Olsa takımı olarak sizlere haberimizde Sivas Belediyesi itfaiye eri alımı bülteni hakkında ayrıntıları aktarıyoruz.

KADRO AYRINTILARI NEDİR?

Sivas Belediyesi bünyesine 67 şahsiyet boş kadro ile itfaiye eri alımı yapılacağını bildirdi. Bu kapsamda Alımlar Ön Lisans mezunu ve Lisans mezunu adaylar alınacak olup bu güzergahta adaylardan KPSS’den en az 60 puan almış olmak koşulu aranacak.

Bu bağlamda Belediye Genel Yönet Hizmetleri sınıfında erkek adaylardan Ön Lisans mezunu 40 itfaiye eri alacak adaylardan ise, Rastgele bir Önlisans programından mezun olmak. En az C sınıfı sürücü dokümanına sahip olmak koşulu aranacak.

Kadın veya Erkek adaylar içinden ise, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Korunma ve İtfaiyecilik Ön lisans programlarının birinden mezun olmak ve En az C sınıfı sürücü dokümanına sahip olmak koşulu ile 7 itfaiye eri alınacak.

Lisans mezunu Erkek adaylar içerisinden ise, Lise ve Dengi Mektep Mezunu olmak ve En az C sınıfı sürücü dokümanına sahip olmak koşulu ile 20 itfaiye eri alımı yapılacak.

BAŞVURU KOŞULLARI NEDİR?

Adaylardan genel ve özel kaliteler istenecek. Bu bağlamda genel olarak 657 Rakamlı Devlet memurları yasanın 48. maddesindeki kaliteler kapsamında, Sıhhat açısından vazifesini yapmasına mani rastgele bir sıhhat meseleyi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından pozitif netice alabilmek, Türkiye cumhuriyeti yurttaşı olmak, Kamu haklarından yoksun olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile alakası olmamak gibi kaliteler aranacak.

Özel olarak ise, 2018 senesinde yapılmış olan kamu Personeli Seçme İmtihanından Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lise mezunları için KPSSP94 puan cinsinden en az 60 puan almış olmak, Daha evvel çalıştığı kamu müesseseyi veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile bölmemiş olmak koşulu aranır.

Boy ve yaş kaliteyi kapsamında ise, erkeklerde en az 1.67 metre, bayanlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında +,- 10 kgdan fazla fark olmaması ve imtihanın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

İtfaiye eri kalitesinde ise, Sıhhat açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi korkusu olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma koşullarına uygun olmak ve İtfaiye teşkilatının gereksinimine göre tanımlanan, 13.10.1983 tarihli ve 2918 rakamlı Karayolları Trafik Yasayı kararlarınca verilen sürücü dokümanına sahip olmak koşulları aranıyor.

MÜRACAATLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar müracaatlarına 16 Mart 2020 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 20 Mart 2020 tarihine kadar yapılacaktır. Müracaatlar mesai saatleri içerisinde Sivas Belediyesi Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Başvuru Masasına bizzat teslim etmeleri gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here