Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü KPSS Olmadan Personel Alımı Yapacak!

0
19
views
Son güncelleme

İŞKUR aracılığı ile yayımlanan duyurulara göre Sosyal Güvenlik Şehir Müdürlüğü bünyesinde bulunan personel beceriksizliğini karşılamak üzere Gaziantep SGK şehir müdürlüğüne personel alımı yapılacak. Alımlar Daha Önceki Kararlı veya TMY kapsamında Bulaşıkçı Stevard pozisyonunda alım yapılacak. Mevzubahisi bültene Erkek veya Kadın adaylar müracaat yapabilecek.

MÜRACAAT KOŞULLARI NEDİR?

1-2527 rakamlı Tük Soylu Yabancıların Türkiye’de İş ve Sanatlarını Özgürce Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine Ait Yasa kararları gizli kalmak kaydı ile Türk yurttaşı olmak.

2-18 yaşını bitirmiş olmak.

3-Bağışlamaya uğramış olsa dahi Devletin güvenliğine karşı kabahatler,anayasal kumpasa ve bu kumpasın işleyişine karşı kabahatler,millî korunmaya karşı kabahatler,Devlet gizemlerine karşı kabahatler ve ajanlık,zimmet,irtikâp,rüşvet,hırsızlık,dolandırıcılık,sahtecilik,güveni makûsa kullanma,şikeli iflas,ihaleye fesat karıştırma,edimin ifasına fesat karıştırma,kabahatten kaynaklanan malvarlığı bedellerini aklama veya firaricilik kabahatlerinden mahkûm olmamak.

4-Özel yasa veya değişik mevzuatında yer alan koşulları taşımak.

5-Kamusal hakları kullanmaktan yoksun vazgeçilmemiş olmak.

6-Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması pozitif sonuçlanmak.

7-Askerlik ile ilişiği olmamak yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak.

8- Müracaat yapacak olan adayların Gaziantep şehir hudutları içinde ikamet ediyor olması.

9-Her aday, İŞKUR’da yayımlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir iş koluna müracaat yapabilecektir.

10-Adayların müracaatın son günü itibariyle ilanımız ve ekinde yer alan tabloda iş kodlarına uygun olarak arz edilen öğrenim vaziyeti ve özel koşullara haiz olmak.

11-Duyurunun yayınlandığı tarihte rastgele bir kamu müessesesinde çalışmıyor olmak.

12-Rastgele bir sosyal güvenlik müessesesinden emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.

13-Daha Önceki kararlılar için bülten edilen kadroya müracaat eten adaylar:

Bağışlamaya uğramış olsa dahi devletin güvenliğine karşı kabahatler, anayasal kumpasa ve bu kumpasın işleyişine karşı kabahatler, millî korunmaya karşı kabahatler. Devlet gizemlerine karşı kabahatler ve ajanlık, cinsel atak veya çocuğun cinsel istismarı kabahatlerinden mahkûm olmamak koşulu ile isteyerek işlenen bir kabahatten dolayı 1 sene veya daha fazla vakit ile mapus cezası olan ya da ceza vaktine bakılmaksızın zimmet, irtikab, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni makûsa kullanma, şikeli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, kabahatten kaynaklanan mülk varlığı bedellerini aklama veya firaricilik kabahatlerinden karar giyenlerden cezasını bitirenler, cezası ertelenenler, şartlı salıverilenler, teftişli özgürlükten faydalanılanlardan daha önceki kararlı dokümanı ile vaziyetlerini dokümanlandırmaları gerekmektedir.

14-Manililer için bülten edilen kadroya müracaat eten adaylar;

Vaziyetlerini alakalı mevzuatına göre yetkili sıhhat kuruluşlarında alınan maniyleler için sıhhat heyeti raporu ile doğuştan ya da sonradan rastgele bir neden ile vücutsal, akılsal, ruhsal, duyusal ve sosyal becerilerini muhtelif derecelerde kaybetmesi sebebiyle cemiyetsel hayata geçim sağlama ve günlük ihtiyaçları karşılamada eforlukları olan ve korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmalık ve yardım hizmetlerine gereksinim dinleyen bireylerden tüm beden işlev kaybının en az yüzde %40 olduğunu belirten sıhhat heyeti raporudokümanlandırmaları gerekmektedir.

15-Arz koşullarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların müracaatları bülten, kurasına ve atama süreçlerinin her evresinde yönetçe sonlandılabilecektir.

MÜRACAATLAR:

Gaziantep Sosyal Güvenlik Şehir Müdürlüğü tarafından gelmiş olan bültene göre müracaatlar başladı ve müracaat koşullarını taşıyan adaylar müracaatlarını en geç 10 Şubat 2020 tarihine kadar asıllaştırmaları gerekmektedir. Müracaatlar https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden İş Bülten No 00005385733 ile yapılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here