Stajyer Öğretmen Maaşları Ne Kadar? Maaş Alıyorlar Mı?

tarafından
67
Stajyer Öğretmen Maaşları Ne Kadar? Maaş Alıyorlar Mı?

Ulusal Eğitim Bakanlığı ile Yükseköğretim kurumu YÖK arasında yapılan uyuşma sonucunda üniversitelerin üçüncü sınıf ya da dördüncü sınıflarında öğretmen adayları Millî Eğitim Bakanlığı mekteplerinde stajyer öğretmen olarak görevlendirilmektedir. Stajyer öğretmenler mekteplerinin verdiği program dahilinde çalışmakta olup genel olarak haftanın bir günü tüm gün olmak üzere misyon yapmakta ve bu süreç içerisinde sınıf öğretmenleri ile akademisyenlerinin verdikleri program sonucunda misyon yapmaktadır. Peki stajyer öğretmenler ne kadar maaş alıyor? Stajyer öğretmenler maaş alıyor mu?

Stajyer Öğretmen Maaş Almaz

Millî Eğitim Bakanlığı ile YÖK arasında yapılan uyuşma sonucunda stajyer öğretmenler mekteplerde haftanın bir günü çalıştırılmaktadır. Ancak stajyer öğretmenler her hangi bir maaş, ders ücreti, yemek parası, yol parası vb. gibi mevzularda ödeme almamaktadır. İşi bilmek ismine ve staj dersini geçebilmek için son sınıfta ya da hem son sınıf hemde üçüncü sınıfta haftanın bir günü mekteplerde stajyer öğretmen olarak misyon yapmaktadırlar.

Stajyer Öğretmenlere Maaş Verilecek Mi?

Buna göre çok rakamda öğretmen adayı stajyer öğretmenlere maaş verilmesini arz etmektedir. Fakat şu an için stajyer öğretmenlere maaş verilmesi ile alakalı bir büyüme olmamak ile beraber adayların haftanın bir gün çalışıyor olması ve rakamlarının çok olması bu vaziyette tesirli olabilir.