Şubat 2020 Yılı Memur Ve Personel Alımı İlanları! Şartlar ve Kadrolar? KPSS’li KPSS’siz

0
28
views
Son güncelleme

Şubat ayı kamuya ve özele binlerce memur personel alımı yapılacak. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden bakanlıklar ve müesseseler memur alımı yapacak. Her ay yeni kamu duyuruları yayımlanmakta ve binlerce adayın hayali hakikat olmaktadır. Bir yandan İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan bültenler ve bir yandan Çalışma Bakanlığı tarafından yayımlanan bültenlere göre adaylardan bazı kaliteler kapsamında alım yapılacağı bildirildi.

ŞUBAT AYI İLANLARININ AYRINTILARI:

Şubat ayı kamu ve özele yayımlanan alım duyuruları için adaylardan bazı genel ve özel kaliteler arz edilmektedir. Bu bağlamda adaylardan mezuniyet ve KPSS gibi özel kaliteler aranıyor. Ayrıca alımlar en az lise mezunu olan adayları içerecek ve bir çoğunun müracaatları başladı. Bizde İşin Olsa takımı olarak bu haberimizde sizlere Şubat ayı memur personel alımı bültenlerini aktaracak ve sizlerle ayrıntıları paylaşacağız.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL KALİTELER:

Şubat ayı memur personel alımları için adaylardan genel olarak 657 Rakamlı Devlet Memurları yasanın 48. maddesindeki kaliteler kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmak, Kamu haklarından yoksun olmamak, Görevini yapmasına mani olabilecek rastgele bir sıhhat meseleyi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından pozitif netice alabilmek, Görevini yapmasına mani olabilecek rastgele bir sıhhat meseleyi olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile alakası olmamak gibi kaliteler aranacaktır.

MÜRACAAT ÖZEL ŞARTLARI NEDİR?

Adaylardan özel olarak, KPSS, Yabancı Dil Sınavı, Eğitim, Yaş gibi kaliteler arz edilmektedir.

KPSS Koşulu:

Kamuya memur personel alımlarında adaylardan 2018 veya 2019 senelerinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme İmtihanından lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan cinsinden en az 60 veya 70 puan almış olmak.

Eğitim Koşulu:

Şubat ayı içerisinde kamuya alımlarda adaylardan en az lise mezunu olmakla beraber Ön Lisans ve Lisans mezunu olmak koşulu aranıyor. Lise mezunları için alakalı ortaöğretim müesseselerinden, Ön Lisans mezunları için 2 senelik öğrenim veren yükseköğretim müesseselerinden mezun olmak zorunlu. Lisans mezunları için ise en az dört senelik eğitim veren Üniversitelerin alakalı kısımlarından mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği bulunan ve YÖK onaylı Yurtdışı Yükseköğretim müesseselerinden mezun olmuş olmak.

Yaş Koşulu:

Kamuya memur alımlarında adaylardan 35 yaş koşulu aranacak. Askeri müesseselere alımlarda ise 25 veya 27 yaşından büyük olmamak gibi kaliteler aranıyor.

Yabancı Dil Sınavı Koşulu:

Kontratlı personel alımlarında veya yabancı dil gerektiren pozisyonlar için alakalı müesseseler adaylardan ÖSYM tarafından yapılmış olan Yabancı Dil Sınavından puan almış olmak koşulu aranacaktır.

KPSS KOŞULU OLMADAN ALIMLAR:

Kamuya alımlarda bir çoğu için Kamu Personeli Seçme İmtihanı koşulu aranıyor olsa da bazı bültenler için adaylardan KPSS koşulu arz edilmemektedir. Ancak KPSS koşulu aranmayan memur alımı duyuruları için adaylardan tecrübe koşulu yer almaktadır.

ŞUBAT AYI AKTÜEL MEMUR PERSONEL ALIMI DUYURULARI:

Şubat ayı için yayımlanmış olan memur personel alımı bültenlerine göre çok rakamda kamu müesseseyi veya kamu kuruluşu memur personel alımı yapıyor. Bu kapsamda adaylar müracaatlarını bizzat veya elektronik civarda asıllaştırıyorlar. Bu güzergahta İşin Olsa Takımı olarak sizler için özel olarak hazırladığımız bu haberimizde alakalı müessese, KPSS koşulu olup olmadığını, Son Müracaat tarihine, duyurunun ayrıntılarına ve alım rakamına ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here