Tam Zamanlı Uzaktan Çalışmak İsteyenler İçin Başvuru Alan Firmalar!

0
21
views
Son güncelleme

2020 senesinde uzaktan çalışmak isteyenlerin rakamı süratle çoğalış gösterdi. Adaylar gerek Coworking ile gerek konutlarından istedikleri civarlardan uzaktan çalışma ihtimali aramaktalar. Peki uzaktan çalışacak personel alımı yapan firmalar neler? Şuan onlarca şirket bulunuyor. Bu işletmelerin büyük bir çoğunlu bilişim üzerine alımlar olsa da işte tüm uzaktan personel alımı bülteni söyleyen ve müracaat alan işletmelere ait ayrıntıları;

Pek çok ülkede büro etrafı yerine bulundukları konutlardan internet üzerinden bütün zamanlı olarak çalışmaya dönüşler süratlendi. Ülkemizde legal mevzuat açısından 4857 rakamlı iş yasasında uzaktan çalışma ile alakalı 14. maddede bu tasvir tertip edilmiştir. Patron ile emekçinin iş görme edimini teknolojik makinelerle sağlaması ve edimi işyeri dışında yerine getirmesi muhtemel hale geldi. Patron ile çalışan arasında uzaktan çalışma kontratında bazı hususlar yer alması gerekiyor. Bunlardan kimileri yapılacak işin tasviri, işin yapılma biçimi, işin süresi, işin yapılacağı yer tanımlanan ücret ödeme biçimi ve diğer genel öze özel kararlar kontratta sarih olarak belirtilmek zorundadır. Diğer yandan uzaktan çalışmak isteyenler için hangi firmalar iş bültenleri açıklıyor.

UZAKTAN ÇALIŞAN PERSONEL ALAN FİRMALAR;

Wordpres Türk bilişim işletmelerinden Yurdum Yazılım, Countly, HipolabsPicus Security, Hipolabs, Radity, Hipolabs, Bulut yazılım yalnızca bunlardan bir kaçıdır. Dünya genelindeki işletmeler ise şu biçimde: Crossover, Gitlab, DigitalOcean, Logsign, Red Hat, Trello Atlassian, İş görüşmesinde doğrudan işe odaklı olan ve büroda bulunmak zorunluğı olmayan çalışma modeli pek çok çalışanın dikkatine sürüklüyor. WordPress 230 çalışanı dünyanın değişik ülkelerinde ve aynı etrafta bulunmadan ekip halinde çalışabiliyorlar. İnternet etrafında her dört siteden birinin sahip olduğu alt yapıyı sunan firma WordPress’te uzaktan çalışma modeli uygulanmaya devam ediyor. Firma çalışanlarının çıkarttığı kitap olan “The Years Wıthouts Pants” bu mevzu üzerinde detaylı olarak nasıl galibiyetli olabildiklerini aktarmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here