TEB Duyurdu! Emekliye 2500 TL Verilecek

tarafından
32
TEB Duyurdu! Emekliye 2500 TL Verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen müjdeli haber ile bankaların emeklilere promosyon ödemesi yapması gerektiği söylenmişti. Buna göre emekliler ile bankalar uyuşma yapıyor ve belirtilen zaman süresince bankadan ücreti almakta olan emekliler bunun karşılığında promosyon ödemesi almaktadır. En son uyuşmalar 2017 senesinde yapıldı ve 3 yıllık zaman doldu. Artık emekliler ile bankalar arasında yapılan promosoyn uyuşması sona erdiğinden dolayı tekerrürden masaya oturulacak ve banka ile emeklilere arasında uyuşma yapılacak. Türk Ekonomi Bankası TEB aracılığı ile ehemmiyetli bilgi verildi.

2 Bin 500 TL’ye Kadar Ödeme

Türk Ekonomi Bankası TEB’de tıp kı öbür bankalar gibi kendisi ile uyuşan emekliye tanımlanmış olan meblağ kadar promosyon ödemesi yapmaktadır. Bunun yanı gizeme kendisi ile beraber yanında başka emekliyi getirenlere de ücret vermekte olan TEB tarafından yapılan söyleme de kendisi hariç 10 emekli getirene 150 TL’den 1500 TL verilecek olup 10 bireyi getiren emeklinin de emekli ücretini TEB’den almayı kabul etmesi vaziyetinde ilave 1000 TL’nin daha verileceğini toplamda 2500 TL gibi bir sayı kazanılacağı belirtildi.

Buna göre 2017 senesinde yalnızca emekliye promosyon ödemesi yapılmaktaydı. Ancak bu yıl bankalar arasında rekabet iyice arkasıydı. Artık bankalar emekliye 3 senelik ücreti kendilerinden almaları vaziyetinde promosyon ödemesi yaptığı gibi bunun yanı gizeme yanında bir veya daha fazla emekli getirene ilave ortaklık hisseyi de vermektedirler. Buna göre bu meblağ şu an için bankalarca 100 TL ile 150 TL aralığında tanımlanmış gidişattadır.