Teknosa Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

tarafından
146
Teknosa Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

Teknolojinin gelişim süratine us gizem erdirmek olası değil. Bu gelişime bağlı olarak ortaya çıkan teknolojik mahsuller, ticari vasıtalar da büyük arz görüyor. Tüm dünyada uslu telefonlara, bilgisayarlara, uslu konut aletlerine alaka çoğalıyor. Özellikle de teknolojinin kullanım yaşının düşmesiyle pazarın ebatları olağanüstü seviyelere erişti. Teknolojik mahsuller satan işletmelere ve mağazalara alıcılar akın etti. Türkiye’de bu kapsamda akla ilk gelen şirketlerden biri Teknosa‘dır. Türkiye’nin hemen hemen her kentinde, her AVM’de şubesi bulunan Teknosa işletmesi A’dan Z’ye binlerce özel mahsulü alıcıların alkışına sunmaktadır. Ticari galibiyetiyle beraber istihdama da katkı sağlayan şirket bünyesinde binlerce personel çalışmaktadır. Üstelik her sene şirket yeni personel alımları yapmaktadır. İş arayanların, işsizlerin, alıcıların, çalışanların en çok sorduğu sual ise “Teknosa personel maaşları 2020 ne kadar?” sualidir. Peki teknosa nedir? Ne demek? Kimin? Teknosa çalışma koşulları ve çalışma saatleri 2020 nasıl? Teknosa personel maaşları 2020 ne kadar? Teknosa iş duyuruları, personel alımı ve iş müracaatı 2020 nasıl?

Teknosa Nedir? Ne Demek? Teknosa Kimin?

Sonunda ‘SA’ eki olan hemen hemen her şirket her marka Sabancı ailesine aittir. Sabancı Holding bünyesine ait olan Teknosa şirketi de 25 Temmuz 2000 tarihinde heyetti. Kısa müddette büyük galibiyet gösteren şirket 2012 senesinde yurt geneline dağılarak 300’den fazla şube rakamına erişti. Günümüzde senelik 4 milyar TL ciroya yanaşan şirket 68 kentte faaliyet göstermektedir. 200’ü aşkın işletmesi 3 bine yakın çalışanı ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Teknosa Çalışma Koşulları ve Çalışma Saatleri 2020

Şirket bünyesinde çalışanların çalışma koşulları oldukça ağırdır. Bulundukları AVM’nin veya sokağın en yoğun mağazası Teknosa mağazasıdır. Günün her saati yoğun olan mağazalarda, kesintisiz sual soran, mahsul araştıran alıcılarla ilgilenmek hiç de basit değildir. Çalışanlar genellikle ayakta çalışır, yoğun tempoya ayak uydurmak zorunda kalırlar. Günde vasati 9 saat çalışan personeller haftada 6 gün mesai yapıp 1 gün haftalık izin kullanırlar. 1 sene çalışanlar ise 14+2 gün senelik izin kullanmaya hak kazanırlar. Vardiya sisteminin bulunduğu mağazalarda part-time ve full-time çalışanlar da bulunur.

Teknosa Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

Şirket personellerine minimum ücret esasında ücret ödemesi yapmaktadır. İşe yeni giren, deneyimsiz Teknosa çalışanları 2020 senesinde en az 2 bin 324 TL maaş alır. Vasati 5 sene tecrübeli çalışanların kazançları ise 3 bin TL’ye yanaşır. Çalışanlara maaşların yanı gizeme 400 TL ortamında yemek kartı verilmektedir. Üstelik mağazalarda prim sistemi bulunur. Satış gayelerini yakalatan çalışanlar maaşlarının yarısına yakın prim ücreti alır. Bu güzergahta aylık kazançları 3-4 bin TL’ye kadar yükselebilir.

Teknosa İş Duyuruları, Personel Alımı ve İş Müracaatı

Şirketin iş bültenlerine müracaat yapmak isteyenler ilk olarak Teknosa’nın fotoğrafı internet sitesine müracaat etmelidir. İnsan kaynakları ve kariyer kısımlarından iş bültenlerini takip edip, özgeçmiş oluşturup, bu duyurulara müracaat yapılabilir. Ayrıca kariyer sitesi olarak faaliyet gösteren internet sitelerinde de şirketin iş duyuruları paylaşılmaktadır. Bu sitelere abonelik açıp duyurulara müracaat yapılabilir. Son olarak mağazalara giderek elle iş müracaat formu doldurabilirsiniz.