THY Güncel Alımları! Kabin Memuru Alımları için Genel Başvuru!

tarafından
88
THY Güncel Alımları! Kabin Memuru Alımları için Genel Başvuru!

Geçtiğimiz sene reelleştirilen bir söylemede Türk Hava Yolları bünyesinde 8 bin yeni personel alımı yapılacağı söylenmiş olup müessesenin bu rakamı bitirmek üzere noksan kadrolarda alım yapması bekleniyor. BU noktada Türk Hava Yolları tarafından aktüel olarak yayınlanan bültenler takip ediliyor olup geçtiğimiz günlerde teknik kadrolarda alımlar reelleştirilmişti. Hem teknik hem de genel müracaata sarih bültenler ise haberimizin devamında yer almaktadır.

Teknik Kadro Alımları

Yapısal Bakım Personeli

T.C. Yurttaşı olmak, 01.01.1992 sonrasında doğmuş olmak, Adli sicil, adli sicil arşiv kaydı ve GBT kaydı bulunmamak, Teorik eğitimler süresince Eskişehir’de ve pratik eğitimlerde İstanbul’da ikameti ve kursa sürekli devamı kabul etmek, Rastgele bir sıhhat problemi bulunmamak Duyma kaybı, renk âmâlığı, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, BMI balanssızlığı vb. ağır veya ince emekçilik gerektiren işlere mani teşkil edebilecek rahatsızlıklar, Erkek adaylar için; askerliğini yapmış, askerlikten muaf veya askerliği tercihen en az 1 sene tecilli olmak, CEFR CommonEuropean Framework of Reference forLanguages kriterlerine göre en az A2 Seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak, Anadolu Teknik Liselerinin; Uçak Gövde Motor – Uçak Elektrik Elektronik ya da İş Yüksek Mekteplerinin; Döküm, Endüstriyel Kalıpçılık, Endüstriyel Otomasyon, Gemi İnşaatı, Gemi Cihazları Firma, Kaynak Teknolojisi, Lastik ve Plastik Teknolojisi, Makine, Makine Fotoğraf ve Konstrüksiyon, Metalurji, Mobilya ve Dekorasyon, Otomotiv Teknolojisi, Uçak Teknolojisi kısımlarından mezun olmak.

Komponent Bakım Personeli

Diğer kadroda istenilen müracaat koşullarından değişik olarak Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Otomasyon, Gemi Cihazları Firma, Hakimiyet ve Otomasyon Teknolojisi, Makine, Makine Fotoğraf ve Konstrüksiyon, Makine ve Metal Teknolojileri, Mekatronik, Metalurji, Otomotiv Teknolojisi, Tesviye kısımlarından mezun olmak koşulu aranmaktadır.

İlgili duyurulara ulaşmak için tıklayınız.

THY A.O. Uluslararası Kariyer Fırsatları

İlgili kariyer fırsatı kapsamında adaylar kabin memuru olmak üzere farkı kadrolar için genel başvuru yapabilmektedir. Başvuru Yapmak için adayların Başvuru yapılan ülkede kalıcı oturma iznine sahip olma THY A.O. çalışma izni vermeyecek veya yardımcı olmayacaktır,En az lise mezuniyeti tercihen lisans ya da ön lisans mezuniyeti,Sivil havacılık veya turizm alanında deneyim en az 1 yıl,İyi derecede İngilizce ve tercihen mahalli dil bilgisi olma şartlarının sağlanması istenmektedir.

İlgili linke ulaşmak için tıklayınız.