TÜBİTAK 60 KPSS Puanı İle Hemşire Alım İlanı Yayımladı!

0
32
views
Son güncelleme

Haftanın bültenlerine göre TÜBİTAK bünyesindeki personel gereksinimini gidermek için lisans mezunu hemşire alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda Duyuruya müracaat süreci bültenin yayımlanması ile beraber başladı ve 4 gün sürecek. Bizde bültenin ayrıntılarını sizlere aktarıyoruz.

BÜLTENİN DETAYLARI NEDİR?

TÜBİTAK personel alımı yapacağını bildirdi. Türkiye İş Müesseseyi aracılığı ile yayımlanan duyuruya göre, TÜBİTAK Milli Metroloji Enstitüsü UME 1 şahsiyet boş kadro ile erkek bayan adaylar içerisinden 18 yaşını doldurmuş ve 2 sene tecrübe sahibi olan hemşire alımı yapacağını bildirdi.

KİMLER MÜRACAAT YAPABİLİR?

  1. T.C. Yurttaşı olmak.
  2. Kamu haklarından menedilmemiş bulunmak ve devlet memuru olmasına mani bir kabahat kaydına sahip olmamak.
  3. Güvenlik soruşturması maniyi bulunmamak.
  4. Görevini kesintisiz yapmasına mani olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.
  5. Taksirli kabahatler, kısa süreli mapus cezasına alternatif yaptırımlara çevrilmiş kabahatler ile altta sayılan kabahatler dışında tecil edilmiş kararlar hariç olmak üzere; altı aydan fazla mapus ya da bağışlamaya uğramış olsalar dahi Devletin güvenliğine, anayasal kumpasa ve bu kumpasın işleyişine karşı işlenen kabahatlerle, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, kaliteli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni makûsa kullanma, şikeli iflas gibi surat kızartıcı veya onur ve itibarı kırıcı kabahatten veya firaricilik, fotoğrafı ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, misyona ait gizemi söyleme, Devlet gizemlerine karşı kabahatlerden dolayı kararlı bulunmamak. 667 rakamlı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında terör örgütlerine veya Ulusal Güvenlik Heyeti’nca Devletin ulusal güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, yaradılış veya gruplara azalığı, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla bağlantıyı bulunmamak.
  6. Mesai saatleri dışında çalışma maniyi bulunmamak.
  7. 18 yaşını bitirmiş olmak,
  8. Lisans eğitim veren müesseselerin, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri kısımlarından mezun olmuş olmak,

MÜRACAATLAR:

TÜBİTAK personel alımı müracaatları 17 Şubat 2020 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 4 gün içerisinde 21 Şubat 2020 tarihine kadar müracaatlarını reelleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar müracaatlarını İŞKUR fotoğrafı internet adresi üzerinden İş Bülten No 00005406233 ile yapılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here