TÜBİTAK En Az Meslek Lisesi Mezunu Memur ve Personel Alıyor

0
22
views
Son güncelleme

TÜBİTAK bünyesindeki personel yetersizliğini gidermek için yeni memur ve personel alımı bültenleri yayımlamaya devam ediyor. Resmi Gazete’de 03 Mart 2020 tarihinde yayımlanmış olan duyuruya göre TÜBİTAK değişik pozisyonlarda en az iş lisesi mezunu ve ön lisans mezunu memur personel alımı yapılacak. Peki ayrıntılar nedir?

KADRO DETAYLARI NEDİR?

TÜBİTAK bünyesine toplamda 6 şahsiyet boş kadro ile alım yapacak. Bu kapsamda Ankara şehri için Manili 2 akılda alacak ve adayların en az iş ve teknik lise mezunu olmaları zorunludur. Sıradan statüde ise, 3 Ön Lisans mezunu Öbür Teknisyen ve Tekniker alımı yapacak. Bir öbür pozisyona göre Ön Lisans mezunu 1 memur alımı yapılacağı bildirildi.

GENEL KOŞULLAR NEDİR?

1 T.C. Yurttaşı olmak.

2 Kamu Haklarından menedilmemiş olmak ve devlet memuru olmasına mani bir kabahat kaydına sahip olmamak.

3 Görevini aralıksız yapmasına mani olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

4 Askerlik ile rastgele bir ilişiği olmamak.

5 Resim, video, ses sistemlerinden kavramak, kurabilmek ve işleyebilmek, – Microsoft Office Uygulamalarına dominant olmak ve raporlama yapabilmek, – Mesullük şuuru yüksek, iş takibi mevzusunda kumpaslı, dikkatli ve netice odaklı olmak, – Gelişime sarih, yoğun tempoya ayak uydurarak mesai saatleri dışında da çalışabilmek, – Seyahat yapmaya mani gidişatı olmamak.

POZİSYONA GÖRE ÖZEL KOŞULLAR:

MEMUR: Resimcilik ve Kameramanlık, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Radyo Televizyon Yayımcılığı, Radyo ve Televizyon Tekniği, Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Radyo ve Televizyon Teknolojisi mezunu olmak.

ÖBÜR TEKNİSYEN VE TEKNİKERLER: Elektronik, Elektrik-Elektronik, Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Haberleşme veElektronik Haberleşme Teknolojisi mezunu olmak.

AKILDA: Ahşap Yapı Sistemleri , Betonarme Yapı Sistemleri , Beton-Çimento Ve Zemin Teknolojisi, Cephe Sistemleri Ve PVC Doğrama, Yapı İç Mekan Dekorasyonu, Yapı İzolasyonu, Yapı Yüzey Kaplama, Ahşap Doğrama Teknolojisi, İç Mekan Ve Mobilya Teknolojisi, Peyzaj ,Ziynet Nebatları ,Tarla Nebatları, Tarım Alet ve Aygıtları kısmı mezunu olmak.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

TÜBİTAK personel alımı müracaatları Türkiye İş Müesseseyi aracılığı ile alınacak olup müracaat süreci başlamıştır. Adaylar müracaatlarını 03 Mart 2020 tarihi ile başlamış olup en geç 06 Mart 2020 tarihine kadar yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here