Türk Hava Yolları 2020’de Personel Alacak !

0
36
views
Son güncelleme

2020 senesinde personel alımı yapacak hava yolu şirketlerinden biri de Türk Hava Yolları oldu. 10 Ocak tarihine kadar müracaatların yapılacağı bültende alımlar hostes ve teknik takım biçiminde gerçekleşecek.

Türk Hava Yolları kabin hostesi ve teknik takım anlamında personel alımı yapacağını duyurdu. Özellikle de Yeni İstanbul Havalimanının açılmasının ardından personel gereksiniminin çoğaldığını bildiren hava yolu işletmeyi, çok rakamda insanı istihdam etmeye hazırlanıyor.

Beynelmilel Bürolara Personel Alımı Yapılıyor

Türk Hava Yolları sadece ülkemizden iş bülteni açmadı. Aynı zamanda beynelmilel büroları için de personel arayışında. Bu duyuruya müracaat yapacak şahısların Türkiye ikametli olmaması, mevzubahisi ülkede kalıcı oturma izninin bulunması ehemmiyetli. Ayrıca İngilizce ve bulunulan ülkenin dilini öğreniyor olmak da değişik ehemmiyetli bir ölçüt. Kabin memuriyeti için ise en ehemmiyetli kriterler şöyle;

1 Ocak 1989 ile 31 aralık 1999 seneleri arasında doğmak,

1.60 ile 1.80 arasında boya sahip olmak,

İyi derecede İngilizce biliyor olmak,

Üniformanın görünecek yerlerinde pricing ya da hırpalama olmaması,

En az lise mezunu olmak,

Adli rastgele bir kabahat işlemeli olmak, sicil kaydının olmaması

Daha evvel rastgele bir havayolu işletmesinden sıhhat ya da ciddiyetsizlik nedeni ile dağılmamış olmak

Dağlık gidişatının uçuşa ergonomik olması

Tüm koşulları taşıyan adaylar evvel online hüner testine sahip yakalanacak. Mülâkat sonrasında dokümanların bitirilmesi istenecek ve istihdam reelleşecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here