Türk Şeker Fabrikası Personel Alımı Mülakatları Başladı

0
22
views
Son güncelleme

Ülkemizin en ehemmiyetli müesseseleri arasında yer alan ve kuruldukları şehirlerde devasa alanlara kurulan bir kısmı özelleştirilen Türk Şeker Fabrikalarının hali hazırda bir kısmı kamu faydasına vazifelerini sürdürmektedir. Buna göre alakalı müesseseler aralıklarla bünyelerinde ki sarihi kapatmak için personel alımı yapmakta olup geçtiğimiz ay yayımlanan bültene Türkiye geneli çok rakamda rağbet oldu ve adaylar başvurularını asıllaştırdı. Buna göre bir çok kadro için asil ile yedek listeler tanımlandı. Adayların müzakere tarihleri kamuoyuna duyuruldu ve müzakereler Türk Şeker Fabrikası tarafından başladı. Peki müzakereler nerelerde, nasıl yapılacak?

Müzakereler Neler Sorulacak?

Türk Şeker Fabrikasında müzakereler nelerin sorulacağına müteveccih net bir bilgi verilmedi. Fakat adaylara 4 adet sualin sorulacağı 1 sualin laflı öbür suallerin ise basmakalıp yazılı usul ile sorulacağı belirtildi. 3 sualin 2’sinin mesleksel bilgi 1’inin ise genel kültür suali olduğu belirtilirken her sualin puan kıymetinin 25 olduğu ve kontenjana girebilmek için adayların en az 70’in üzerinde puan alması gerektiği belirtildi. 70 puanın altında puan alanlar kontenjana giremeyecek ve fabrikaya alınmayacaktır.

Müzakereler Nerelerde Yapılacak?

Müzakereler fabrika genel müdürlüklerin tanımladığı adreslerde yapılacak olup adayların bu adreslerde alakalı tarihlerde hazır bulunmaları gerekmektedir. Görüşmeye katılmayan adaylar bir daha imtihana alınmayacak olup kadrolar dolmasa bile 70’in altında puan alan adayların fabrikaya yerleşme harekâtları mesleksel bilgi eksikliği ya da genel kültür bilgi eksikliği dolayısı ile asıllaştırılmayacak olup bir sonraki atamalarda yeni adaylar çağrılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here