Türkiye Genelinde İlköğretim Mezunu 47.464 Personel Alımı!

0
25
views
Son güncelleme

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığına bağlı Türkiye İş Müesseseyi üzerinden 8 Şubat 2020 tarihinde Türkiye genelinde 47.464 personel alımı yapılacak. İŞKUR‘da yapılacak alımların bir kısmı özel işletmelere öteki kamu müesseselerine reelleştirilecek.

EN ÇOK PERSONEL ALIMI YAPILAN KADROLAR;

İŞKUR üzerinden en çok personel alımı yapılan kadroların başında beden emekçisi gelmektedir. en az okur yazar seviyesinde 6750 beden emekçisi alımı reelleştirilecek. ikinci sırada ise satış danışmanı uzmanlığı ismine gelmektedir. satış 2114 personel alımı yapılacak. satış danışmanı  kadrosundaki personel alımlarında en az lise mezunu olmak yeterli olacaktır. dayların bu adamlar da bir İş deneyimi olması müzakerelerde öncelik sağlayacaktır. İŞKUR üzerinden en çok alım yapılan öteki bir kadro ise cihazcı  kadrosu dur.  bu alanda 1975 istihdam reelleştirilecek. en az okur yazar seviyesinde olmak isteyen ve alımı 1632 olan öteki bir personel alımı paklik misyonlusu kadrosundadır.   Konfeksiyon emekçisi alanlarında 1172 personel istihdam edilecek.

OFİS MEMURU ALIMLARI;

Ofis memuru alımları ofis memuru alımlarının araştırmak gerekirse;  ön  muhasebeci 927, ofis memuru 492, muhasebeci kadrosunda 294, ofis emekçisi 110, grafiker 101, Sekreter kadrosunda 218 birey  alınacak.   muhasebe iş personeli kadrosunda 174 birey, Çağrı Merkezi alıcı temsilcisi 784 birey, ambalajlama emekçisi kadrosunda 358 birey, ambar misyonlusu 270 birey istihdam edilecek.

İŞKUR kamu memur alımları yanısıra,  sosyal çalışma programı, mesleksel eğitim mesleksel eğitim kurs, işbaşı eğitim programı, cemiyet verimine programlar, teşebbüsçülük eğitimi, manili istihdamı gibi idtihdam biçimlerinde personel alımları yapmaktadır.

Müracaat yapmak isteyen adaylar, İŞKUR’a kayıtlıi olmak zorundadır. Adayların İŞKUR e-şube portal abone olmaları ardından işkur internet sitesinden ya da şehirlerde bulunan İŞKUR müdürlüklerinden, hizmet ünitelerinden müracaat yapabilecekler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here