Ülke genelinde Turizm Meslek Alanında 779 Kişi Alınacak

0
16
views
Son güncelleme

Türkiye İş Müesseseyi üzerinden değişik eğitim seviyelerinde ve işlerde iş duyuruları yayımlanmaya devam ediyor. Yaz turizmi ile popülasyon yoğunluğu çoğalış gösteren Akdeniz, Ege, Marmara bölgelerindeki şehirler ile Karadeniz bölgelerindeki bir çok otel vb firmalara çok rakamda turizm iş personel alımları yapılacak.

TURİZM VE İŞ PERSONELİ ALIMI;

İŞKUR üzerinden en çok alım yapılan işlerden bir tanesi, beden emekçisi, aygıtçı, paklik misyonlusu, satış uzmanı kadroları olmakta, Turizm ve Otelcilik personeli kadrosundaki alımlarda ise 8. sırada yer alırken, önümüzdeki gün ve haftalarda bu iş alanındaki alımların çoğalış göstereceğini söylemek mümkündür.

Otellerin servis departmanlarında, garson, komi, mutfak departmanlarında aşçı ve aşçı dayanakçıları, kat hizmetlerinde ise alancı, kat misyonlusu, çamaşırhane misyonlusu, resepsiyon misyonlusu alımları yapılıyor.

Ayrıca işkur duyurularına müracaat yapmak isteyen adayların iş ve iş danışmanlarına başvuru ederek müracaat yapmak istedikleri şehir ve ilçelere göre ayrıntıları işkur müdürlüklerinden ve hizmet birimlerini bilebilirler. İŞKUR üzerinden söylenen bültenlerin tamamına ulaşmak için linki yeni tarayıcıdan açınız. https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=1400

KAMU DUYURULARI;

İŞKUR üzerinde müracaatı devam eden duyurulardan güvenlik misyonlusu kadrolarında 60 birey istihdam edilecek. Buna göre 5 farlı kentteki üniversiterde görevlendirilecek güvenlik vazifelilerin silahlı yada silahsız ÖGG kimlik sertifikasına sahip olması istenilmektedir. yaş koşulunda bazı duyurularda 36 yaşını doldurmamış olanların başvurvusunu kabul edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here