Üniversite Mezunu Temizlik İşçisi Alımı İlanı Gündeme Oturdu

0
28
views
Son güncelleme

Türkiye başta olmak üzere dünyanın bir hayli ülkesinde işsizlik ehemmiyetli bir mesele haline gelmeye devam ediyor. Özellikle kamuda ve özel sektörde iş bulmakta zorlanan adaylar için koşullar her geçen gün güçleşmeye devam ediyor. Bu noktada geçtiğimiz günlerde İŞKUR üzerinden yayınlanan bir duyuruda temizlik emekçisi kadrosu için istenen özellikler ise bir hayli bireyin tepkisini sürüklemiş bulunuyor. SGK kılavuzunun haberine göre Çavdır temizlikişletmesi tarafından temizlik emekçisi kadrosu için lisans mezunu olma koşulu istendi. Gündeme oturan habere ait ayrıntılar ise şu şekilde.

Lisans Mezunu Paklik Emekçisi Alınacak

İŞKUR üzerinden yayınlanan bir duyuruda Burdur’un Çavdır ilçesinde Sosyal Dayanışma Vakfı Türkiye İş Müesseseyi üzerinden açtığı emekçi alımı bülteninde, temizlik emekçisi pozisyonu için “Kadın olmak, lisans mezunu olmak” ve inşaat ustası pozisyonu için “erkek olmak” koşulları dikkat çekti. Toplamda 9 personel alımı yapacak olan şirketin ofis için alınması tasarlanan temizlik emekçisi pozisyonunda “kadın olmak ve en az 4 senelik akademi mezunu olmak” koşulu arandı. Yeniden adayların sunması gereken evraklar arasında, “kadın olmak ve lisans mezunu olmak” koşulları günümüzde iş arayan bir hayli bireyin tepkisini çekti.

İşsizlik Sayıları Açıklandı

TÜİK tarafından söylenen işsizlik oranlarına göre Türkiye genelinde 15 ve daha yukarıya yaştakilerde işsiz rakamı 2019 seneyi Kasım yarıyılında geçen senenin aynı yarıyılına göre 327 bin şahıs çoğalarak 4 milyon 308 bin şahıs oldu. İşsizlik oranı 1 puanlık çoğalış ile %13,3 seviyesine reelleşti. Tarım dışı işsizlik oranı 1,1 puanlık çoğalış ile %15,4 oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here