Üniversite Okumak İsteyenler Dikkat! YKS Başvuruları Bitiyor

tarafından
54
Üniversite Okumak İsteyenler Dikkat! YKS Başvuruları Bitiyor

Her yıl aşinayı üzere çok rakamda aday üniversitelerde eğitim görebilmek için Yükseköğretim Müesseseleri İmtihanı YKS’ye girmektedir. Vasati 1 milyon etrafı adayın katıldığı bu imtihana yeniden bu yıl da alt yukarıya bu aralıkta adayın katılması beklenmekte olup Yükseköğretim Müesseseleri İmtihanı YKS için müracaatlarda sona geliniyor. Peki müracaatlar hangi tarihlerde sona erecek ve Yükseköğretim Müesseseleri İmtihanı YKS’ye müracaat yapmak isteyen adayları nasıl bir yol izlemesi gerekmektedir.

3 Mart’ta Bitiyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı ile yapılan ilanda Yükseköğretim Müesseseleri İmtihanı YKS müracaatlarının 3 Mart itibari ile sona erdiği duyuruldu. Başka Bir Deyişle adaylar son olarak bu tarihte başvurularını yapacak ve sonrasında yapamayacaktır. İmtihana müracaatlarını yapmak isteyenlerin nasıl bir yol izlemesi gerekiyor?

Nasıl Müracaat Yapılır?

Yükseköğretim Müesseseleri İmtihanı YKS’ye girmek isteyen adayların öncelikle Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’nin fotoğrafı internet sitesinde yer almakta olan Aday Operasyonları Sistemi AİS’ye giriş yapması gerekmektedir. Ardından buradan Yükseköğretim Müesseseleri İmtihanı YKS kısmına tıklayan adaylar sisteme T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM parolaları üzerinden girmesi gerekmektedir. Şayet parolanız yoksa ya da öğrenmiyorsanız en yakın lise merkezine ya da ÖSYM ofisine gidebilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza form çıkacak ve formu kendi bilgilerinize göre doldurmanız gerekmekte olup son evrede en alt kısımda bulunan kaydol ve önizle butonuna basmanız gerekmektedir. Müracaatınızı kayıt ettikten sonra gireceğiniz seans başı ücreti ÖSYM’nin fotoğrafı internet sitesinden ya da bankaların şubeleri, ATM’leri, internet bankacılığı sistemleriğnden yatırabilirsiniz.