Üniversiteler İŞKUR Üzerinde Kura İle Personel Alımı Yapacak! Şartlar ve Kadrolar?

0
20
views
Son güncelleme

Türkiye İş Müesseseyi aracılığı ile yayımlanna bültenlere baktığımızda değişik üniversiteler bünyelerindeki personel gereksinimini karşılamak üzere bülten yayımladılar. Yayımlanan bültenlere göre Üniversitelere personel alımları KPSS koşulu aranmadan yapılacak. Bu kapsamda adayları tanımlama operasyonları kura usulleri ile yapılacak. İşte alım yapacak üniversiteler ve kadroları şöyledir.

HANGİ ÜNİVERSİTELER PERSONEL ALACAK!

İŞKUR üzerinde yayımlanan üniversite personel alımı duyurularına göre alttaki üniversiteler alakalı kadrolarda personel alımı yapacak.

Sivas Bilim Teknoloji Üniversitesi Yönetimsel ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı bünyesine, 3 Güvenlik Görevlisi, 2 Yardımcı hizmetler sınıfında dayanak personeli alımı yapacak.

Bandırma 17 Eylül Üniversitesi 4 Paklik Görevlisi, 2 Manili Paklik Görevlisi ve 8 Güvenlik Personeli alımı yapacak.

Türk Alman Üniversitesi ise 5 şahsiyet kadro ile Paklik Görevlisi alacak.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı ise, 5 Paklik Görevlisi, 1 Silahsız Güvenlik Görevlisi alacak.

MÜRACAAT ŞARTLARI NEDİR?

Yayımlanan Üniversite personel alımı duyurularına göre adaylardan, Türkiye cumhuriyeti yurttaşı olmak, Kamu haklarından yoksun olmamak, Görevini yapmasına mani olabilecek rastgele bir sıhhat meseleyi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından pozitif netice alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile alakası olmamak, 18 yaşını bitirmiş olmak, Manili, Daha Önceki  Kararlı veya TMY kapsamında olan adaylar için gidişatını gösterir rapora sahip olmak ve alım yapılacak pozisyona göre iş koşullarını taşıyor olmak.

KPSS KOŞULU ARANMIYOR

Yayımlanan bültenlere baktığımızda Üniversiteler alımlarını KPSS koşulu aramaksızın yapacaklar. Müracaat yapmış olan adayların müracaatları araştırıldığında ve alakalı üniversitelerin tanımladığı tarihlerde noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.

BAŞVURULAR:

Personel alımı müracaatları 17 Şubat 2020 tarihi ile başlamış olup en geç 21 Şubat 2020 tarihine kadar yapılması lüzumludur. Bültenlere erişmek için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden abonelik bilgileriniz ile giriş yaparak  İŞYERİ ÜNVANI kısmına alakalı Üniversitenin ismini yazarak ve ARA butonuna tıklayarak alakalı üniversitelere erişebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here