Watsons Personel Maaşları Ne Kadar?

tarafından
304
Watsons Personel Maaşları Ne Kadar?

Son senelerde daha çok insan şahsi bakım, kozmetik ve hoşluk mahsullerine para tüketmeye başladı. Bu sebeple bu alanlarda hizmet veren işletmelere rağbet arkasıydı. Hoşluk merkezlerinin, estetik merkezlerinin yanı gizeme kozmetik mahsul satan mağazalara alıcılar akın etti. Bu noktada Türkiye’de her gün mağaza rakamını artıran Watsons şirketi dikkat sürüklemektedir. Kadın ve erkeklere müteveccih cilt bakımı, kozmetik, şahsi bakım, makyaj, banyo, konut mahsulleri satan şirket suratlarca bireye de iş ihtimali sunmaktadır. Bu sebeple pek çok birey firmada işe girmek istemekte ve işletmenin maaş siyasetini incelemektedir. Peki Watsons nedir? Ne demek? Kimin? Watsons personel maaşları 2020 ne kadar?

Watsons Nedir? Kimin? Ne Demek?

200 senelik bir tarihe sahip şirket 1841’de Hong Kong’da kurulmuştur. Watsons Grup bünyesindeki marka tüm dünyada 15 bini aşkın mağazaya erişmiştir. Türkiye’de ise işletmenin 500’e yanaşan şirketi vardır ve 4 bine yakın personele iş ihtimali sunmaktadır.

Watsons Çalışma Koşulları ve Çalışma Saatleri 2020

Türkiye’nin en büyük kozmetik perakendecilerinden biri olan Watsons’ın Türkiye’deki mağazalarında 4 bin etrafında personel çalışmaktadır. Bu personeller günde vasati 8.5 saat olmak üzere haftanın 6 günü çalışırlar. 1 gün de haftalık izin yaparlar. İşletmenin pakliği, kumpası, güvenliği, alıcı memnuniyeti, mahsul temini ve adaleye gibi mevzularda misyon yaparlar. Mağazalar gün boyu alıcı akınına uğradığı için çalışanlar devamlı ayaktadır. Hem alıcılarla ilgilenirler hem de rafların boş kalmasını yasaklarlar.

Watsons Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

Firmada yeni işe başlayan tecrübesiz personellere 2020 senesinde minimum ücret meblağı başka bir deyişle 2 bin 324 TL maaş ödemesi yapılır. Watsons personel maaşları 2020 en az 2 bin 324 TL’dir. Ayrıca personellere 400 TL etrafında bakiyenin yüklü olduğu yemek kartı, yol desteği de verilmektedir. Personellere satış maksatlarını yakalatmaları vaziyetinde prim ödemesi de yapılır. Watsons mağaza müdürü maaşları 2020 ise 3 bin 500 TL civarındadır.

Firmada çalışan personellere senede 1 kere ikramiye verilmektedir. Beynelmilel bir şirket olan Watsons’da çalışanlara dini bayramlarda, yılbaşında, özel günlerde armağanlar verilir. Ayrıca çalışanlara vefat, doğum, sıhhat gibi mevzularda izin verilir. Zorunlu görüldüğünde çalışanlara taşıt, cep telefonu, firma hattı gibi ekipmanlar tahsis edilir. İşletmede kariyer amaçlayan çalışanlara eğitim verilir ve yatırım yapılır.

Watsons İş Duyuruları, Personel Alımı ve İş Müracaatı 2020

İşletmenin çalışma koşulları, çalışma saatleri ve maaş ödemeleri sizi tatmin ettiyse iş müracaatında bulunmayı düşünebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işletmenin fotoğrafı internet sitesine girerek kariyer kısmından özgeçmiş oluşturabilir ve iş duyurularına müracaat yapabilirsiniz. Ayrıca kariyer siteleri üzerinden de müracaat operasyonları yapılabilir. Son olarak işletmenin mağazalarına giderek iş müracaat formu doldurabilir ve müracaat operasyonlarını elle yapabilirsiniz. Müracaat Etiniz pozitif sonuçlanırsa görüşme süreci başlar ve bu süreç pozitif sonuçlanırsa işe alınırsınız.