Yaşlılara Müjde! 796 TL Yardım Verilecek! Kimler Başvuru Yapabilir?

tarafından
53
Yaşlılara Müjde! 796 TL Yardım Verilecek! Kimler Başvuru Yapabilir?

Devletin yaşlı yurttaşlara ait takviye ve destek çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda takviyeye yoksul olan yaşlılara üç ayda bir ödenmek üzere 796 TL destek imkânı sunulmakta olup, parasal eforu olmayan, hasta ve bakıma yoksul olan yaşlılara bu ödemenin yapılacağı söylendi. Alakalı takviye konutta bakım aylığı olarak ifade edilmekte olup bu takviye ödemesine ait ayrıntılar ise haberin devamında yer alıyor.

Kimler Müracaat Yapabilir?

Devlet tarafından yaşlı ve bakıma yoksul yaşlılara üç aylık ödeme yapılacağı söylenmiş olup parasal gidişatı olmayan yaşlılar bu ödemeden faydalanabilecek. Takviye kapsamında ise üç ayda bir 796 TL ödeme yapılacak. Ödemeden faydalanmak isteyen yurttaşların ise hasta ve yaşlı olduğuna dair rapor olup bakıma yoksul olduğunu belgeleyebilmesi, yüzde 50 manili raporunun bulunması gerekiyor. Takviyederi faydalanacaklara ödemeler ise bu hasta ve yaşlı yurttaşa bakan yakınına verilmektedir. Aynı zamanda konuttaki birey başı kazancın 484 TL’den az olması gerekmektedir.

Nasıl Müracaat Yapılır?

Alakalı ödemeden faydalanmak isteyenlerin ve istenen koşulları sağlayan yurttaşların Aile ve Sosyal Siyasetler Şehir Müdürlüğü’ne veya alakalı Müdürlüğün ilçe müdürlüklerine ya da Kaymakamlık Sosyyal Destekleşme ve Dayanışma Vakıflarına bizzat müracaat yapması gerekmektedir. Aynı zamanda alakalı şehir müdürlükleri tarafından manili ve yaşlılara müteveccih fiyatsız bakım hizmeti de verilmekte olup 444 3 833 telefon numaralarında alakalı hizmetten faydalanmak muhtemeldir.